Historie


  •  V roce 2001 vznikl oddíl Sadské vosy pod hlavičkou BK Sadská. Po dvou letech se oba subjekty dohodly na ukončení spolupráce a tým od té doby startuje jako ŠBK Sadská.
  • Za dobu své existence získaly starší "Vosy" opakovaně titul přeborníka kraje, postoupily do ligy mladších a starších žákyň, kde se probojovaly do finálové skupiny mezi 8 nejlepších týmů v republice. Dál pokračovaly i v dorostenecké lize, kde obsazovaly přední místa tabulek.
  • Vzhledem k nedostatku sportovních ploch ke trénování nebylo možné kompaktně navazovat na předchozí týmy. Až po pěti letech se objevují na scéně následovnice Vos - "Vosičky". Byly stejně úspěšné a dravé jako jejich starší spouhráčky. V prvním roce soutěže sie umístily nejlépe ze svých vrstevnic, v dalších letech suverénně vyhrály KP a postoupily do ligy. Dále se svými výsledky kvalifikovaly na MČR, kde získaly stříbrné medaile! Po rozdělení tohoto týmu část 97 i 98 uspěla a hrála žákovské extraligy. Další úspěchy získaly žákyně roč.2005, které získaly opakovaně stříbro na MČR v letech 2016 a 2017. V roce 2018 získaly bronz a v následující sezóně se vrátily opět na stříbrnou příčku. Jejich starší spoluhráčky roč. 2004 se umístily na MČR na 5. a 6.místě, což bylo pro tým, složený převážně z mladších hráček také výborné umístění. 
  • V současné době máme týmy U15, U14, U13, U12, U11 KP, U10 Šmoulinka. Otevíráme další přípravky chlapců i dívek. V sezóně 2018/19 se všechny minitýmy kvalifikovaly na Národní finále, U11 získaly ZLATO, U14 stříbro a U13 bronz.