ŠBK SADSKÁ

Historie


  •  V roce 2001 vznikl oddíl Sadské vosy pod hlavičkou BK Sadská. Po dvou letech se oba subjekty dohodly na ukončení spolupráce a tým od té doby startuje jako ŠBK Sadská.
  • Za dobu své existence získaly starší "Vosy" opakovaně titul přeborníka kraje, postoupily do ligy mladších a starších žákyň, kde se probojovaly do finálové skupiny mezi 8 nejlepších týmů v republice. Dál pokračovaly i v dorostenecké lize, kde obsazovaly přední místa tabulek.
  • Vzhledem k nedostatku sportovních ploch ke trénování nebylo možné kompaktně navazovat na předchozí týmy. Až po pěti letech se objevují na scéně následovnice Vos - "Vosičky". Byly stejně úspěšné a dravé jako jejich starší spouhráčky. V prvním roce soutěže sie umístily nejlépe ze svých vrstevnic, v dalších letech suverénně vyhrály KP a postoupily do ligy. Dále se svými výsledky kvalifikovaly na MČR, kde získaly stříbrné medaile! Po rozdělení tohoto týmu část 97 i 98 uspěla a hrála žákovské extraligy. Další úspěchy získaly žákyně roč.2005, které získaly opakovaně stříbro na MČR v letech 2016 a 2017. V roce 2018 získaly bronz a v následující sezóně se vrátily opět na stříbrnou příčku. Jejich starší spoluhráčky roč. 2004 se umístily na MČR na 5. a 6.místě, což bylo pro tým, složený převážně z mladších hráček také výborné umístění. 
  • V dalších letech začel klub sbírat medailová umístění hlavně na minižákovských MČR. Po několika bronzových a stříbrných stupních jsme se nakonec dočkali v roce 2019 zlata pro U11 (2008), stříbra na MČR pro U15 (2005) a bronzu pro U13 (2007). 
  • Bohužel úspěšné tažení všech týmů přerušil covid a následně odchod několika hráček :(
  • Po covidu jsme šli do neznámé sezóny, která byla pro nás opět úspěšná - zisk ZLATA v kat. U12(2010) a bronzu v kat. U12 (2009)
  • V současné době máme týmy U19(DL), U17(exl), U15, U14, U13, U12, U10 Šmoulinka. Otevíráme další přípravky dívek. 
  • Stále hledáma další trenéry, aby na současných neleželo takové množství tréninkových hodin a zápasů