ZLATO Z NF U11!!

29.04.2019

Zlatý víkend

Ve čtvrtek 25.4. začala pro nás řada víkendů, kdy se naše týmy zúčastňují MČR v basketbalu. Tentokrát U11 odjely do Varů, U14 do Hradce Králové.

V pátek ráno U11 čekaly Žabiny Brno. Tým slavného jména byl mnohem vyšší a silovější, ale my jsme spoléhali na rychlost a techniku. Brzy jsme získali slušné vedení a zápas dovedli do vítězného konce 61:31. V odpoledních hodinách jsme nastoupili do druhého skupinového utkání se Pardubicemi. Ty byly opět fyzicky jinak vybavené a první čtvrtina (-14) ukázala, že si fyzicky nedovedeme poradit s postavami protihráček. Ve druhé jsme trochu srovnali krok (-4), další jsme dokázali už vyhrát. I přes prohru jsme postoupili do čtvrtfinále a čekal nás velmi silný soupeř - Strakonice. Téměř 3 čtvrtiny byl rozdíl minimální, v poslední čtvrtině jsme zabrali a zajistili si postup do semifinále (74:24). Zde nás čekala Ostrava a případná výhra by zajišťovala jistou medaili. Holky po ní hodně toužily, od prvních chvil tlačily soupeřky do chyb, které následně trestaly. Výsledek 58:42 nás poslal do finále, opět proti Pardubicím.

Finálový zápas byl něco, co se asi nedá jen tak zopakovat. Oba týmy soustředěné, Pardubice možná s malým despektem po výrazné výhře, my s bojovými barvami a odhodláním pokusit se o nemožné.

Zápas nezačal dobře, i když lépe než poprvé. Dlouho se držel stav 4:0 pro soupeře, pak náskok Pardubic narostl až na 9 bodů (11:20). Druhá pětka ho stáhla na 6, což znamenalo poločasový stav také lepší než v pátek (27:33). Ve 3. části soupeřky využily výrazné výškové převahy a dostaly se na téměř jistý náskok (32:47). Když na začátku poslední části hned vsítily další koš s faulem, zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. To si však nemyslela naše pětka statečných a za obrovské podpory ostatních družstev a rodičů začala stíhací jízdu. Pomalu ukrajovala z náskoku bod po bodu, ale nám se zdálo, že čas hrozně letí. 2:31 do konce ještě Pardubice vedly o 12 bodů. Za bouřlivého povzbuzování jsme minutu do konce stáhli náskok jen na 4 body a dál bojovali. V posledních 20ti vteřinách jsme ztráceli už jen bod a měli míč. V následném útoku byla Valča faulována a s klidem pokerového hráče dala oba trestné hody a my vedli o bod!! Následoval oddechový čas soupeře, po kterém jsme dokázali ubránit vyhození a Nikča s Valčou zkušeně podržely míč až do závěrečného hvizdu. Výbuch radosti mezi rodiči i hráčkami se dá jen těžko popsat. Po několika druhých místech jsme se konečně dočkali vysněného zlata! Holky děkujem´!!!! Takové srdce vám může každý závidět!