U19 si dvěma výhrami řekly o finálovou skupinu

17.01.2023

O víkendu čekala Vosy poslední 2 kola celostátní ligy U19, skupiny B. Bylo potřeba potvrdit druhou postupovou pozici oběma výhrami na hřištích soupeřů. V sobotu tak nastoupilo 12 Vos k utkání v Jablonci a hned od začátku si šly tvrdě za svým. Dobře fungující, pozorná obrana spolu s agresívním tahem na koš a vynikající střelbou z dálky, znamenala jasnou výhru 22 : 6 po první čtvrtce. V začátku druhého dějství zariskoval vosí kouč s rotací, čímž vlastní tým zbrzdil a domácím se podařilo nadechnout. Ukázalo se, že připravovat příliš mnoho rezerv z lavičky najednou na další fázi soutěže již v prvním poločase není příliš moudré. Naštěstí se tým s tímto lehkovážným manévrem popral dobře organizovanou hrou ve 3. i závěrečné čtvrtině a ukázal, že jak jako celek, tak i jednotlivě je připraven se poprat s čímkoliv i kýmkoliv. Důraz při doskoku a větší přehled v postupném útoku budeme ještě muset pilovat v tréninku. Zato nacházíme tu správnou herní mentalitu :'Co nás nezabije, to nás posílí.' Díky za podporu jak hráček mezi sebou tak i sílícího kotle obětavých rodičů ;)

Jablonec - Sadská 51 : 74

V neděli 15.1. nastoupily Vosy k poslednímu utkání základní části ligy U19 na půdě BK Brandýs nad Labem. Soupeř šel hned ze začátku do mírného vedení, ale od druhé fáze první čtvrtiny měl už tým ze Sadské navrch. Poločasové vedení o 20 bodů dalo prostor i pro získávání cenných zkušeností všech hráčů z lavičky. A přestože houževnatý tým Brandýsa nic nevypustil a bojoval až do konce, Vosy si pozornou hrou v obraně již postup do nadstavbové části soutěže pohlídaly. Do ní bude třeba doladit útočnou souhru a omezit zbytečné ztráty spolu s neproměněnými 'šoupáky'. Boj o kvalifikaci do extraligy začínáme 28. ledna v Plzni.

BK Brandýs vs. Sadské Vosy 52 : 80