U19 ohlédnutí za posledními zápasy

18.04.2023

V sobotu 4.3. přivítaly Vosy tým Basket Ostrava na své palubovce. Po vítězství v Nuslích jsme si na silného soupeře v našem domácím prostředí věřili. Bohužel nám nevyšel začátek utkání a dobře hrající Ostrava nám díky nepozorné obraně a lepšímu doskakování utekla hned v první čtvrtině o 8 bodů. V druhém dějství přidal soupeř ještě přesnou střelbu z dálky a zajistil si poločasové vedení 47:33. Po přestávce se náš tým probudil v obraně a díky zlepšenému doskoku jsme mohli zrychlit hru a vyrážet do protiútoků. Tím se podařilo náskok soupeře mírně stáhnout. K závěrečnému náporu v poslední čtvrtině jsme už však nenašli síly. Ostrava nás přehrála především pod košem o čemž svědčí i jejich 29 trestných hodů.

Sadské Vosy vs. Basket Ostrava 71 : 86

V neděli 5.3. jsme hostili favorita soutěže z Brna. Tentokrát nám vstup do utkání vyšel lépe a prvních 6 minut jsme soupeře zaskočili a díky pozorné obraně i přesné střelbě se ujali vedení 12:2. S prostřídáním sestavy přišel bohužel výpadek na domácím doskoku a Brňanky dotáhly náskok díky přesné střelbě trestných hodů z druhých šancí. Tím se hra rozkouskovala a my tak přišli o možnost rychlé hry dopředu. V druhé čtvrtině jsme pak s dobře hrajícím soupeřem ještě drželi krok a díky zónové obraně zlepšili doskok. V poločase tak bylo skóre 27:31. Po přestávce se v plné síle ukázal širší a zkušenější kádr hostí. Ke skvělému výkonu se pak rozehrála Dominica Hynková, kterou jsme nebyli schopni zastavit.

Sadské Vosy vs. KP Brno 59 : 79

Hned po náročném a neúspěšném víkendu s moravskými celky odcestoval tým Vos ve středu 8.3. k odloženému utkání v Karlových Varech. V sestavě navíc chyběla zraněná Eliška Urbanová a Míša Staňková. I přes dlouhou cestu se našemu týmu podařilo vstoupit do utkání aktivněji, díky agresivní obraně a koncentrované hře v útoku i na doskoku jsme soupeře zaskočili. Ten byl sice silnější pod košem, ale na naší rychlou hru nestačil. Všech 9 Vos odvedlo velmi dobrý a koncentrovaný výkon, kterým si došly pro zasloužené týmové vítězství. V dobrém světle se ukázaly i naše nové mladé posily ze Slovanky, Julie Nádaská a Kačka Zábranská.

BK Lokomotiva Karlovy Vary vs. Vosy 53 : 75

Po jarních prázdninách pokračovala finálová skupina ligy U19, v níž vyzvaly domácí Vosy k odvetě tým z Karlových Varů, z jejichž palubovky si před 2 týdny odvezly 20ti bodovou výhru. Pod košem nám bohužel chyběly Anička Holá, Viki Strnadová a Míša Staňková. Tuto převahu soupeř dobře využíval od začátku utkání a navíc se lépe připravil na naší agresivní obranu. Díky přesné střelbě a dobrému výkonu našich jediných dvou pivotek Elišek jsme první čtvrtinu vyhráli o 6 bodů. Další 2/4 pak s námi soupeř držel krok a tak se tentokrát rozhodovalo až v závěru, kdy jsme zužitkovali širší a dynamickou rotaci na perimetru. O vyloženě povedený zápas z naší strany rozhodně nešlo, zato se cení nasazení i bojovnost všech hráček, i když se nedaří.

Sadské Vosy vs. BK Loko Karlovy Vary 73 : 61

V neděli 26.3. jsme přivítali v ZŠ Sadské posledního neznámého soupeře finálové skupiny ligy U19 z Plzně. Papírově sice nejslabší ale jejich nečekané vítězství předchozí den na Nuslích si žádalo zvýšenou pozornost celého týmu. A tak domácí Vosy i začaly. V prvních 6ti minutách se ujaly vedení 14:4 a vše nasvědčovalo převaze v náš prospěch. Po pravděpodobně příliš brzkém prostřídání však došlo k totálnímu výpadku našeho týmu jak v obraně, tak v útoku, Plzeň se nadechla a vyhrála nejen i námi dobře rozehranou první čtvrtinu, ale i další dvě, a to o 6 a 10 bodů. Nečekaně jsme najednou nestačily na rychlejší, aktivnější a především odvážnější soupeřky, které nás nepouštěly do nájezdů a naše nepřesné střely po dobrém doskoku využívaly ke snadným brejkům. Navíc jsme nebyli schopni ani pokrýt ani odstavit od vlastního koše soupeřovu skvěle hrající pivotku Kašparovou. V poslední čtvrtině jsme se ještě pokusili o nápor a zvrat, bohužel nás opět zradilo pár nepřesně zakončených šancí z dobrých pozic, které soupeř zkušeně trestal na druhé straně. Nečekaná domácí porážka nás tak hodně mrzela a začala poukazovat na vyčerpání některých hráček z důvodu úzkého kádru, ale i faktu, že většina hraje 2 soutěže a koncem dubna si to bere svou daň.

Sadské Vosy vs. DBaK Plzeň 50 : 65

Po nepodařeném nedělním utkání doma jsme hned v pátek odcestovali k odloženému utkání do Plzně, kde jsme chtěli stejnému soupeři domácí porážku oplatit. Bohužel bylo k dispozici pouze 8 hráček včetně podkošové Aničky Holé po téměř 3 týdenní pauze pro nemoc. I tak byly Vosy odhodlané se poprat o výhru. Plzeň se ale nenechala zaskočit a hned v úvodu se ujala vedení 11:2. Do hry našeho týmu se opět vloudila nejistota, bojácnost ve hře 1na1 a příliš mnoho nepřesností. Do poločasu si tak Plzeň vytvořila náskok 17ti bodů. Příliš mnoho chyb z nepozornosti v obraně znamenalo jednoduché koše soupeře a my se tak nedostali do naší rychlé hry v útoku. Prapor Vos tak držela pouze skvěle hrající Péťa Klokočníková, což na týmově hrající Plzeň nestačilo. Soupeř byl opět rychlejší, odvážnější a potvrdil svou aktuálně stoupající formu. Pozitivní tak zůstal výkon pouze naší rozehrávačky a vůbec první vstup do soutěže Natálky Bláhové, která rozšířila naší okleštěnou sestavu pod košem. Cením i boj až do konce, kdy se našemu týmu podařilo vyhrát alespoň poslední čtvrtinu poměrem 17:12. Do odvety s Nuslemi tak máme před sebou výzvu pokusit se zvednout z deky, která na náš tým v závěru soutěže padá.

DBak Plzeň vs. Sadské Vosy 80 : 59