U19 Nusle, Litoměřice

13.12.2022

V sobotu 10.12. přivítaly Vosy na domácí palubovce lídra tabulky z Nuslí k odvetnému utkání. Soupeř v soutěži ještě neztratil ani bod a pro náš tým se jednalo především o generálku na nedělní přímý boj o druhou příčku. Do utkání jsme nastoupili v osmi, což na dynamicky hrající jedenáctku hostí v závěru nestačilo. Hned v začátku nám soupeř utekl a ve hře 1na1 byl silnější. Hru se nám podařilo vyrovnat zónovou obranou, i tak jsme první dějství prohráli 17 : 22. Druhá čtvrtina již byla vyrovnaná a především zásluhou našeho odvážnějšího tahu na koš se nám ji podařilo o 2 body vyhrát. Velmi brzy po změně stran se nám vyfaulovala jediná klasická pivotka Anička Holá, čímž jsme ztratili výhodu pod košem, zvláště na domácím doskoku. Zde jsme často spali a soupeř nás tvrdě trestal z druhých i třetích šancí.Opět se ale potvrdilo, že Vosy se nikdy nevzdávají a každé utkání bojují až do konce. I v extra malé sestavě jsme zůstali v zápase, ještě přitáhli obranu a po dobré kombinaci trefili pár střel z dálky. Na výhru to nestačilo, poslední čtvrtina však zněla pro nás 19 : 16 a z celého utkání zůstal pocit, že i Nusle jsou k poražení. Byť jde o výborně postavený a hrající tým.

Sadské Vosy vs. Sokol Nusle 71 : 77