U19 Litoměřice, Nusle

20.10.2022

V sobotu 15.10. odehrály Sadské Vosy velmi povedené utkání celostátní ligy U19 na palubovce Litoměřic. Přestože bylo schopno nastoupit pouze 8 hráček, od první minuty byl celý tým skvěle koncentrován a to hlavně v obraně. Poločas jsme tak vyhráli 31 : 25 a byla obrovská škoda, že jsme si díky neproměněným střelám z dobrých pozic, nevybudovali ještě vyšší náskok.Po přestávce se početnější soupeř nadechl k náporu a nám jakoby začali docházet síly. Vedení Litoměřic se najednou vyhouplo až na 8 bodů ale Vosy se agresívní týmovou obranou, získanými míči a velmi dobrým doskakováním vrátily do zápasu. 3 minuty před koncem jsme ještě vedli o 3 body. Bohužel rozhodlo pár situací, které v závěru nešly v náš prospěch. Soupeř trefil těžkou trojku na hranici vypršení limitu na útok, nám se nepodařilo skórovat z bezprostřední blízkosti a sudí posoudili naše výborné zdvojení a zisk jako faul ( 5. hráčky i týmu ). Těsná prohra mrzí hodně, ale předvedený výkon a nasazení všech v tak okleštěné sestavě nezaslouží nic jiného než klobouk dolů. Z mého pohledu šlo o skvělý zápas s obrovským přínosem zkušeností pro obě strany, i pohledný pro diváky.

BK Litoměřice : Sadská 62 : 58

16.10. v neděli ráno čekal Vosy favorit skupiny Sokol Nusle. Po náročném zápase předchozí den v Litoměřicích se do historické sokolovny slétlo už pouze 7 statečných. I přes znatelnou únavu i početní nevýhodu odvedl tým solidní výkon. První čtvrtina patřila domácím, kteří hrozili ze všech pozic díky velmi vyrovnanému kádru. Vosy však sebraly poslední zbytky sil a mnohdy velmi pohlednými akcemi vyrovnali se soupeřem krok ve 2. i 3. čtvrtině. Bohužel nám sokolky 3 minuty před koncem odskočily na vyšší rozdíl než bychom si za celý průběh zasloužili a především přáli do odvety. Z víkendu vyplynulo, že v počtu 7-8 hráček se dá odehrát velmi kvalitní zápas. Proti silným soupeřům se ale vyhrávat bude těžko. Všem zúčastněným velký dík, ať už na palubovce či v hledišti. Příprava pokračuje na první domací zápasy 5.-6.11. ve Vosím hnízdě.

Sokol Nusle vs. Sadské Vosy 68 : 51