U19 dvojička

02.10.2022

Ve středu 28.9. nastoupily Vosy k prvnímu utkaní ligy U19 v Horních Počernicích. Začátek a celá první čtvrtina byla lehce rozpačitá z naší strany, kdy se všech 10 hráček stále ještě sehrávalo. I tak si Vosy vybudovaly vedení 18:9. V druhém období se sice soupeř trefil dvakrát za 3 body, na naší straně se však zlepšila organizace hry a pohyb míče, z čehož jsme těžili vynikajicí střelbou z dálky. Ve druhém poločase jsme již měli utkání pod kontrolou, naše týmová obrana vedla celkem k 31 získanym míčúm a následné rychlé hře do protiútoku. Zdviženým ukazovákem bylo našich 28 týmovych faulů, které vedly k 34 trestným hodům soupeře. Na druhou stranu, kdo nebrání, ten nefauluje. Utkání ukázalo, že máme ještě stále co zlepšovat, zejména v zakončování z krátké vzdálenosti. Utkání ale také ukázalo, že všechny hráčky mají jak dobré nasazení, tak kvalitu pomoci týmu i v těžších zápasech. Dúležitá bude práce a souhra v tréninku. Za zmínku stojí zápis všech hráček do střelecké listiny. Individuálně pak 9 doskoků Elišky, 7 trojek Nikoly a 6 získanych míčú Markéty.
Další utkání hrajeme 15. a 16.10. na palubovkách Litoměřic a v Nuslích.

Počernice - Sadská 39 : 92 (9:18, 24:52, 34:70)