U15 1:1

22.09.2020

Nový ročník basketbalových soutěží rozehrály naše starší žákyně U15 v Pardubicích. Naše družstvo odjelo v kompletním složení a všechna děvčata hrály s velkou chutí a nasazením. Předváděly celoplošnou osobní obranu, kterou domácí jen těžko překonávaly. Dařilo se nám i střelecky a ještě mnoho jasných příležitostí ke vstřelení koše nebylo využito. I tak jsme přehrály domácí tým jasným rozdílem.

Studánka Pardubice - ŠBK P-H Sadská 38:85 (9:27 22:50 28:67)

13.9.2020

V neděli jsme odjeli hrát do Prahy s družstvem USK Praha. Předpokládali jsme vrovnané utkání, ale úvodních deset minut tomu z naší strany vůbec nenapovídal. Nedokázali jsme bránit vysoké hráčky soupeře a jen těžko jsme se prosazovali do koše, kde stály stále 2-3 domácí žákyně. Výsledkem bylo sedmibodové manko po prvních deseti minutách.

Ve druhé čtvrtině jsme výrazně přidali na důrazu a rychlosti a výsledek jsme do poločasu dokázali otočit v náš dvoubodový náskok.

Bohužel nás to stálo mnoho sil a třetí desetiminutovka patřila opět domácímu USK, který vedl o 6bodů.

Poslední část utkání byl velký boj. Z naší strany především s proměňováním i těch nejvyloženějších příležitostí vstřelit koš. Další naší bolestí v tomto zápase bylo neproměňování trestných hodů(17/2).

Všechny naše hráčky se statečně praly o vítězství, ale bohužel. Nakonec z toho byla prohra o 12 bodů.

USK Praha - ŠBK P-H Sadská 58:46 (17:10 28:30 48:42)