U17 2 x Brno

25.10.2022

Utkáními kadetek U17 pokračovala extraliga na domácí palubovce s družstvy z Brna.

V pátečním předehrávaném utkání jsme hostili družstvo Žabiny Brno. Naše hráčky byly skoro všechny menší a mladší než soupeřky, ale i tak jsme chtěli zanechat dobrý dojem. Do utkání vstoupily sadské vosy s elánem a nebýt nepodařené dvouminutovky, bylo utkání vyrovnané. Jenže na kdyby se nehraje.... První čtvrtina tedy skončila prohrou o 6bodů. Bohužel ani ve druhých deseti minutách jsme se nevyhnuli hluchým pasážím v utkání, ale i tak jsme bojovali o každý bod a každý míč. V poločase jsme ztráceli na brněnské hráčky 13bodů, což nebylo špatné. Po poločasové přestávce ovšem přišel totální kolaps sadských vos, kdy dvakrát nechaly hostující vstřelit 14bodů a podruhé 11bodů a samy žádný nedaly. Tím bylo o výsledku rozhodnuto a jen z povinnosti se dohrávalo.

ŠBK P+H Sadská - BK Žabiny Brno 46:78(15:21, 7:14, 11:30, 13:13)

Sobotní zápas s KP Brno sliboval vyrovnanější boj, Do utkání jsme vstoupili soustředěně a brzo si vypracovali 7bodový náskok. Pak ovšem přišlo několik nevynucených ztrát a soupeře jsme nechali dotáhnout skóre. Za nerozhodného stavu se začínala druhá desetiminutovka. Bohužel ani v tomto utkání se nám nevyhnula slabší pasáž mezi 4-7minutou, kterou jsme prohráli 10:0. Až poté jsme přidali především v obraně a zmírnili tak vedení královopolských na 6bodů, což dávalo určitou naději na druhou dvacetiminutovku. Bohužel se nám zranila jedna z opor a naše nejvyšší podkošová hráčka Anička, přišlo mnoho zbytečných ztrát a chyb. Pokud se těchto chyb vyvarujeme, můžeme pomýšlet na daleko lepší výsledky.

ŠBK P+H Sadská - KP Brno 50:85(14:14, 13:19, 11:21, 12:31)