U15 ŽL

09.01.2019

Další 2 zápasy hned o prvním víkendu v novém roce odehrály starší žákyně v nadstavbové části ligy. Bohužel jsme tyto utkání musely odehrát s minimálním počtem vinou nemoci. Z toho důvodu bylo těžké myslet na vítězství, ale chtěli jsme uhrát co nejlepší výsledky. V sobotním ránu přijelo družstvo BŠ Tygři Praha.
K naší velké smůle jsme nemohli hrát celoplošnou osobní obranu a když se nám nedařilo ani střelecky, nebylo o vítězi pochyb. Je jen s podivem, že se hostující tým nedokázal výrazněji bodově prosadit a v obraně praktikoval hodně odstoupenou obranu, skoro až zónovou.
V neděli k nám do Sadské přijely Tygřice z Českých Budějovic. Naše žákyně byly stále v počtu šesti, ale věřili jsme v lepší výsledek než v sobotu. Celé utkání bylo vyrovnané a až ve druhé polovině zápasu nám hostující družstvo bodově odskočilo. Nebylo se ale co divit. Síl mnoho nebylo a velmi přísný metr v rozhodování rozhodčí Kotrbaté nedával naději na obrat. Navíc když postupně pro 5 osobních chyb nemohly pokračovat Nikola, Nataša a Emma a dohrávali jsme ve čtyřech, resp. ve třech. Ovšem tato situace nám spíše pomohla a v závěru jsme hodně ukrajovali z náskoku soupeřek. Nakonec prohra o 6 bodů byla pro naše děvčata velmi dobrým výsledkem.
Přestože jsme obě utkání prohráli, může mit šestice našich děvčat vztyčenou hlavu a zaslouží velký dík jakým způsobem se dokázaly poprat s nepříznivou situací o výsledek.