U15 v západních Čechách uspěly

21.01.2019

Dalšími dvěma zápasy pokračovala soutěž žákyň U15. Tentokráte jsme zajížděli na palubovky k soupeřům do K.Varů a v neděli pak do Kožlan k družstvu DBaK. Tentokráte už s uzdravenou Zuzkou a Viki, a tak se mohla zápasová zátěž rozložit na více hráček.

Ve studené karlovarské hale se nám od počátku utkání dařila hra především na útočné polovině a tak jsme si vybudovali náskok sedmi bodů. Druhá čtvrtina byla oboustranně vyrovnaná, ale bohužel přísný metr rozhodčích posadil na lavičku Natašu se 4 os.chybami. Ve třetí čtvrtině se našim žákyním hra příliš nedařila jednak z důvodu osobních chyb hráček, ale také zimou, která v hala byla. Stav zápasu byl sice několikabodový pro Sadské hráčky, ale stále byly domácí kousek od vyrovnání. Ve čtvrté čtvrtině se ale projevila hráčská vyzrálost našich hráček a zlepšenou obranou jsme si dokráčeli k prvnímu vítězství ve skupině nadstavbové části.

BK LOKO K.Vary - ŠBK Sadská 37 : 55 (11-18,23-32,33-40)

V neděli jsme odjížděli k soupeři DBaK nám známému , který svá utkání hraje v pěkné hale v Kožlanech.

Sadské žákyně byly od úvodních minut lepším družstvem. Předváděly velmi dobrou obranu a zisky dokázaly proměnit v body. A když k tomu ještě proměňovaly své střelecké šance, byl rozdíl ve skóre po první čtvrtině jasný v náš prospěch. Jediný kdo se dokázal prosadit v domácím družstvu, byla Juházsová ( do poločasu dala 17 bodů). Zlepšená obrana této hráčky a pokračování naší velmi dobré hry na obou polovinách hřiště potěšila nejednou početné diváky, především z řad rodičů našich hráček. Nakonec se skóre jen o jediný koš zastavil pod 100 bodovou hranicí. Naše předvedená hra je příslibem do dalších zápasů, které nás nyní čekají na hřištích Sparty a BŠ Tygři v kategorii U14.

DBaK : ŠBK Sadská (14-35,28-55,35-78)

Poděkování patří jak hráčkám za předvedenou hru, ale také rodičům za odvoz děvčat k utkáním a podporu v samotných zápasech.