U15 v oslabené sestavě

04.03.2019

První březnový víkend sehrály naše žákyně své zápasy na palubovkách soupeřů. V sobotním dopoledni hrály utkání s dosud vedoucím družstvem Tigers České Budějovice. Odjížděli jsme pouze v osmi hráčkách, opět z důvodu nemoci a zranění (Maruška a Viki). Obavy z brzkého odjezdu se nenaplnily a hned první čtvrtina jasně ukázala, že jsme přijeli vyhrát. Za 10 minut nastřílela naše děvčata 41 bodů a sama dostala pouhé 4 body. V dalších dvou čtvrtinách naše střelecká úspěšnost polevila, ale i tak jsme nadále navyšovali vedení.. Dobrá hra v obraně dělala domácím potíže a jen sporadicky se dokázali prosadit. Naopak naše hra se v poslední části utkání opět zlepšila, překonání stobodové hranice byl pro naše žákyně a rodiče doprovázející náš tým zaslouženou odměnou. Všechny hráčky hrály s chutí a předvedly několik velmi pěkných akcí.

Tigers České Budějovice : ŠBK Sadská 29 - 107 (4:41,10:58,18:76)

V nedělním podvečeru jsme jeli odehrát další utkání s týmem BŠ Tygři do Jenče. S tímto družstvem svádíme vždy vyrovnané zápasy a ani tentokrát to nebylo jinak. Bohužel stejně jako v prvním vzájemném zápase byly naše Vosy stále oslabené o marody, ale odhodlané podat co nejlepší výkon. Navíc se nedlouho po začátku utkání zranila Nikča, kdy si obnovila nedávno uzdravený kotník. Tím naše hra dostala další nepříjemnou ránu už tak oslabené sestavě.

První čtvrtina pro nás začala úspěšně. Po celých deset minut jsme si udržovali mírný náskok a před druhou čtvrtinou jsme si vypracovali 4bodový náskok. V druhých 10 minutách pokračovala naše dobrá hra především na útočné polovině a my navýšili svůj náskok na 7bodů.

Po přestávce již byla na sadských hráčkách vidět únava a ani poločasový oddech jim nepomohl. V prvních 5 minutách 3 desetiminutovky jsme přišli o mírný náskok, ale dokázali jsme se ještě vzchopit a do poslední čtvrtiny se šlo za nerozhodného stavu. Domácí střídali pravidelně 3-4 hráčky v krátkém časovém úseku a hráli celoplošnou obranu. Malý počet našich hráček se naplno projevil v úvodních 5 minutách poslední čtvrtiny, kdy jsme tento úsek prohráli 10:2 a domácí si vypracovali náskok, na který jsme už nedokázali reagovat, už nebyly síly. Nakonec jsme prohráli o 13 bodů, ale být v plné sestavě ... ................. . Dokud se naše mladé žákyně nedostaly do problému s fauly a fyzickou únavou, předváděly spolu s domácími rychlý a pohledný basketbal. Prohra nás nemusí mrzet, ale zranění Nikoly je nepříjemné a věříme, že bude brzy v pořádku stejně jako ostatní marodi.

BŠ Tygři Praha : ŠBK Sadská 80 - 67 (11:15,19:21,25:18,26:13)