U15 Ústí, Slaný

15.11.2022

První listopadový víkend pokračovala soutěž žákyň U15. Do Sadské haly přijely soupeřky z Ústí nad Labem a Slaného. V obou zápasech se dal očekávat vzhledem k prvním kolům vyrovnaný boj. Naše děvčata byla stále v nekompletní sestavě, oslabené o zraněné hráčky. Ale i nyní se projevil velký charakter družstva a přítomnost Niki, která přišla pomoci kamarádkám. A bylo to hodně znát.

V sobotu jsme proti žákyním z Ústí nezačali nejlépe a první čtvrtinu jsme prohráli rozdílem 4bodů. Ve druhé desetiminutovce už se projevil náš zlepšený výkon a především obrovská bojovnost všech hráček. A do poločasové přestávky jsme odcházeli se 7bodovým náskokem. Jak se později ukázalo, byl to rozhodující náskok. Obě zbývající čtvrtiny utkání již byly vyrovnané, i tak jsme toto těžké utkání zvládli a vyhráli rozdílem 5bodů.

ŠBK P+H Sadská - Sluneta Ústí nad Labem 64:59 (11:15, 36:29, 52:45)

Nedělní zápas proti tradičnímu nepříjemnému soupeři ze Slaného rovněž sliboval dramatické utkání. Již od úvodních minut jsme předváděli velmi dobrou, kolektivní obranu, na útočné polovině se nám povedlo i několik pěkných akcí. To vše jsme podpořili velmi dobrou střelbou a tak již první desetiminutovka vyzněla pro naše děvčata. Ve zbývajících čtvrtinách se hrál velmi podobný basketbal, holky vydržely s velkým nasazením až do samotného závěru a dokázaly nejen sobě, ale i početným přítomným divákům, jak je basketbalová hra pěkný sport.

Všechny hráčky zaslouží velikou pochvalu a obrovský dík, za předvedenou hru. Dokázaly i v malém počtu hrát agresivně, důsledně a s velkým nasazením po celou dobu zápasu.

ŠBK P+H Sadská - BC Slaný 88:49 (23:12, 46:25, 62:34)