U15 úspěšné jen napůl

02.10.2018

Dalšími dvěma zápasy pokračovala soutěž U15 starších žákyň. Naše mladá děvčata se poprvé představila v domácím prostředí proti družstvu z Litoměřic a Ústí nad Labem.

V sobotu jsme proti litoměřickým žákyním chtěli od úvodních minut hrát celoplošnou osobní obranu a zaměřit se na obranné doskakování. Ne vždy se nám domluvené dařilo s úspěchem plnit a tak po první čtvrtině bylo skóre vyrovnané. V druhých deseti minutách jsme soupeře několikrát nepustili přejít do osmi sekund na útočnou polovinu a když se v útoku začalo dařit i střelecky, šly naše vosy do poločasové přestávky s mírným náskokem pěti bodů.

Po poradě se naše hra ve všech činnostech ještě výrazněji zlepšila. Obrana byla agresivní, v útoku  hodně pěkných akcí, to vše navíc podpořené velmi dobrou střelbou po celé utkání a litoměřické žákyně už do konce zápasu nenašly sílu na zvrat. Jsme rádi, že jsme se mohli radovat z vítězství o 25 bodů a odměnili se tak početným divákům, kteří nás po celý zápas hlasitě podporovali s potleskem za předvedenou hru.

V neděli k nám do haly přijely dívky z Ústí. Do tohoto utkání jsme šli s vědomím sobotního vítězství a snahou zkusit soupeře překvapit naší agresivní obranou. Bohužel fyzicky vyspělejší hostující družstvo, které je o rok starší než naše mladé naděje, nás od úvodních minut přehrávalo skoro ve všech činnostech. Bohužel ani střelecké pokusy nekončily v koši a tak jsme v poločase prohrávaly o 19 bodů. V úvodu třetí čtvrtiny se nám nadále nedařilo zlepšit hru a ústecké hráčky navýšily své vedení téměř na 30 bodů. Zlom nastal asi v polovině třetí desetiminutovky. Dokázali jsme ubránit několik útoků hostí a rychlé protiútoky zakončit dvěma body. K tomu jsme dokázali proměnit některé střelecké pokusy a snížit stav na 22 bodů. I v poslední čtvrtině jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu a tuto čtvrtinu vyhráli o 5 bodů. Konečná prohra o 17 bodů sice mrzí, ale dokázali jsme nejen sobě, ale i divákům, že holky bojují až do konce zápasu i za nepříznivého stavu a dokáží hrát i se staršími hráčkami pěkný basketbal.