U15 neúspěšné

19.09.2018

O víkendu 15. a 16. 9. se naplno rozběhla soutěž starších žákyń U15. Naše děvčata hrála první dva zápasy na palubovkách soupeřů, v sobotu na USK a v neděli se Slovankou.

Na pátečním tréninku jsme po týdnu trénovali skoro kompletní a snažili se připravit na oba soupeře, přestože jsou pro nás velkou neznámou. Chyběla pouze nemocná Míša a bylo jisté, že do těchto zápasů nenastoupí. Bohužel i o některé ostatní se nemoc pokoušela a tak nebylo jasné, v jakém složení nakonec nastoupíme. Obavy se naplnily, když některé hráčky zasáhly jen do části zápasů vzhledem k nachlazení nebo teplotám.

Na USK jsme chtěli předvádět agresivní obranu s rychlým přechodem na útočnou polovinu soupeře. Bohužel ne vždy nám tato obrana fungovala úspěšně, a když už se nám podařilo ubránit, nedokázali jsme tuto výhodu bodově vyjádřit. Mnoho šancí, a to i ty nejvyloženější, neskončilo v soupeřově koši. Trápení v zakončení se sadským hráčkám nepodařilo změnit po celý zápas a bodové manko dohnat. Navíc jsme si vybrali v každé čtvrtině slabší chvilku v obraně, kterou potrestaly hráčky USK 5 - 7 body v řadě. Prohra o 18 bodů nemusela být, kdybychom proměnili šance a neudělali mnoho nevynucených ztrát.

V nedělním dopoledni v utkání se Slovankou jsme začali velmi dobře a udržovali si mírné vedení. Jenže opět se nedokázala naše mladá děvčata vyvarovat mnoha ztrát v podobě špatných přihrávek a nedaných vyložených příležitostí vstřelit koš. To bylo důvodem, proč jsme celé utkání prohráli tak jako v sobotu o 18 bodů.