U15 liga

26.11.2018

Víkend 24. a 25.11. jsme odehráli další dvě utkání základní části na palubovkách soupeřů v Ústí a Litoměřicích.

Sobotní zápas nad druhým týmem tabulky, Ústím nad Labem, se vyvíjel podle předpokladu. Domácí žákyně, které hrály celý zápas skoro zónovou obranu, nedávaly mnoho nadějí našim mladším hráčkám prosadit se ve vymezeném území. Celkem jsme házeli jen osm trestných hodů. Sice jsme se dokázali prosadit z dlouhé vzdálenosti (celkem 8 trojek), ale v doskakování na obou stranách hřiště jasně dominovaly ústecké hráčky. Velmi špatně braly sadské vosy na záda a usnadnily tak domácím lehce doskakovat odražené míče a bodově se prosazovat. Po třech čtvrtinách jsme drželi rozdíl ve skóre asi 25 bodů, ale totální, nepochopitelný kolaps v poslední čtvrtině, kterou jsme prohráli 30:8, pokazil celkový dojem z tohoto utkání.

Ústí nad Labem - ŠBK Sadská 96:46 (20:9, 48:19, 66:38)

V nedělním boji s Litoměřicemi jsme chtěli odčinit nepovedený sobotní zápas a dokázat si, že můžeme hrát pěkné a vyrovnané utkání i s žákyněmi o rok staršími. Bohužel jsme nedokázaly zopakovat výbornou střelbu z delší vzdálenosti, za to se nám dařilo pod oběma koši. Děvčata se snažila brát litoměřické hráčky na záda, hrát rychlý protiútok. Dokud jsme tyto činnosti plnily, byl stav ve skóre vyrovnaný. Bohužel opět v poslední čtvrtině a především v samotném závěru udělaly naše hráčky několik zbytečných ztrát a ztratily tak šanci na vítězství. Tentokrát nás opět nepodržela střelba trestných hodů, kde máme velkou rezervu ke zlepšení. Věřím, že se vyrovnaný a bojovný zápas se líbil všem přítomným divákům.

Slovan Litoměřice - ŠBK Sadská 56:50 (12:10, 25:23, 41:41)