U15 Jičín

30.03.2023

Dohrávka 8. kola extraligy kategorie U 15 nás dovedla do města pohádek. Jičínu jsme měli co oplácet, protože doma nám nastřílel 85 bodů a po zásluze zvítězil. I proto jsme se chtěli v odvetě soustředit na precizní obranu a eliminaci útočných doskoků soupeře. Tušili jsme, že k úspěchu povede jen trpělivá a poctivá práce po celých 40 minut.

První čtvrtina byla velmi rychlá a holky poznávaly, v jakém tempu se hraje proti nejlepším. Střelecký útlum , který na nás dolehl ve druhé čtvrtině, bohužel vedl k poločasovému vedení domácích 39:29. Ale i když hned z kraje druhé poloviny přidal soupeř tři body, nepřestávali jsme věřit. Svou první trojkou v utkání k obratu zavelela dobře hrající Kačka Hájková, která se pomalu vrací ke svým výkonům po zdravotních problémech. Velký kus práce však hlavně vosy ukázaly v obraně. V druhém poločase jsme soupeře udrželi na 26 bodech a tak nebýt zbrklých střeleckých závodů ve třetí čtvrtině, kdy jsme téměř nehráli směrem ke koši, mohl být rozdíl před koncem trochu větší. Takhle jsme se strachovali o výhru až do úplného závěru.

Celkově bych chtěl vyzdvihnout atmosféru a kulisu utkání. Kdy velmi dobrý výkon podali oba rozhodčí a dobře zaplněné hlediště fandilo slušně a sportovně celý zápas. Jičín podal velmi bojovný a dobrý výkon, ale ten náš byl o malinko víc kolektivnější, asi tak o tři body. :) Děkujeme všem rodičům za podporu a mírná pochvala všem 11 hráčkám.

Jičín - Sadská 65 : 68 (21:19, 39:29, 49:46)