U15 Jičín, Trutnov

12.10.2020

Na sobotní utkání v Trutnově a nedělní v Jičíně odjely naše žákyně v neúplné sestavě a to nás čekaly  dva těžké zápasy na palubovce soupeřů.

V Trutnově jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů, které naše Vosy zatím odehrály. Od samého začátku utkání se nám dařilo jak v obraně, tak především v útoku. Výsledkem naší dobré hry hlavně v druhé čtvrtině bylo poločasové vedení 19:40, což asi málokdo čekal. Bohužel jsme nedokázali vydržet nastavené tempo hry a domácí náš náskok nepatrně snížily, ale i tak jsme měli stále slibný náskok. V posledních deseti minutách se naše žákyně začaly dopouštět mnoha faulů a trutnovské hráčky šance z trestných hodů využívaly. Několik nepřesností a chyb dávalo ještě domácím šanci utkání otočit, ale sadské Vosy byly proti. Konečný výsledek o šest bodů byl pro naše mladé hráčky odměnou za jejich pěknou hru, především v prvním poločase.

BK Loko Trutnov : ŠBK Sadská 58:66 (14:17, 19:40, 37:52)

Neděle 11.10.2020

Utkání v Jičíně s doposud neporaženým týmem naší tabulky dávalo tušit vyrovnaný boj. První čtvrtina byla z naší strany hodně opatrná, jakoby měly sadské Vosy strach vyhrát i tento zápas. Ztráceli jsme míče, nedůraz pod košem soupeře a po prvních deseti minutách prohráváme o 9bodů. V druhé části hry už naše hra měla stoupající úroveň a podařilo se nám zastavit domácí žákyně a snížit ztrátu na 4body. Ve třetí desetiminutovce to byl boj o každý bod a nám se podařilo opět ukrojit z náskoku jičínských děvčat a do poslední čtvrtiny tak už měla náskok jediného koše. Naše hráčky si asi vzpoměly na sobotní výborné utkání v Trutnově a posledních deset minut svojí zlepšenou hrou dokázaly otočit zápas ve svůj prospěch a připsat si druhé víkendové vítězství.

Za předvedené výkony v oslabené sestavě si zaslouží pochvalu všechny holky, které se opravdu semkly v tým, který se povzbuzoval a žil zápasy na palubovce i mimo ni. Pochvala je o to větší, že naše U15 jsou z větší části mladší a tak je pro ně každý takový úspěch podložen super výkonem.

BSJ Jičín : ŠBK Sadská 66:70 (23:14, 37:33, 53:51)