U15 USK,Slovanka

20.10.2022

Utkání starších žákyň U15 o tomto víkendu na palubovkách USK Praha a Basketu Slovanky bylo poznamenáno naší velkou marodkou. A bohužel další zraněné hráčky během zápasu nedávaly velkou naději na úspěch.
Na Královku jsme odjeli pouze se sedmi hráčkami (nemocná Véra, Vali z rodinných důvodů,Eliška a Áďa překonává velkou bolest kolen, Kačka naražený bok), ale děvčata předvedla velkou bojovnost a snahu uhrát co nejlepší výsledek. Bohužel se k marodům přidala již po první čtvrtině Janička (odštípnutá kost v malíčku ruky), takže naše úzká sestava dostala další nepříjemnou ránu. Navíc dobře hrající domácí hráčky si již do poločasu vytvořily 21bodový náskok, který ve druhém poločase navýšily až na konečný rozdíl 50bodů. Výsledek nevypadá příliš lichotivě, ale za současné situace nebylo v našich silách udělat více. Zejména za první čtvrtinu je třeba děvčata pochválit, dokázaly držet s domácími žačkami krok. Jenže jsme museli myslet i na nedělní utkání a snažit se malinko pošetřit zbytek sil. 

USK Praha - ŠBK P+H Sadská 87:37)23:10, 19:11, 21:7, 24:9)

Do nedělního zápasu na palubovce Slovanky už nemohla zasáhnout zraněná Janička, ale z postele šla obětavě pomoct týmu Véra a po sobotní absenci se přidala Vali a Anička Plačková.
Jenže smůla v podání zranění se na nás lepí dál. Po pár minutách při zakončení nešťastně upadla Anička Králová a s poraněným kolenem už nemohla zasáhnou do zbývajích minut zápasu. další zraněná naše hráčka během zápasu byla Kačka(opět naražený bok) a Vali (naražený prst levé ruky), které ale s velkým sebezapřením obětavě pokračovaly v utkání.
Prvních 10 minut jsme vůbec nezačali dobře. Soupeřky na nás tlačily osobní obranou po celém hřišti, několik ztrát a neproměnění volných příležitostí vstřelit koš a prohrávali jsme o 9bodů. Druhá čtvrtina byla z naší strany povedenější a dokázali jsme snížit náskok soupeřek na přijatelných 5 bodů. Po poločasové poradě se bohužel nepovedl nástup do třetí čtvrtiny a ve druhé minutě jsme již prohrávali o 11bodů. Po oddechovém čase, jakoby se ale do zápasu vrátily úplně jiné sadské žákyně a ve zbývajících 8minutách dovolily domácím vstřelit pouze 1bod a sami jich nasřílely 18. V posledních deseti minutách jsme náskok nejen udrželi, ale přidali další body.
Děvčata nám udělala velokou radost svojí předvedenou hrou, ale i ohromným nasazením a obětavostí, když mnohé hrály se zraněními a sebezapřením. Výhra byla zaslouženou odměnou. 

Veliká pochvala pro všechny hráčky za jejich přístup k oběma utkáním a jak tyto zápasy dokázaly odehrát. Díky i rodičům za jejich podporu.

Basket Slovanka - ŠBK P+H Sadská 42:53 (17:8, 14:18, 7:18, 4:9)