U15 9.2. BŠ Praha

10.02.2020

Víkendovým basketbalovým utkáním v Sadské pokračovala extraliga starších žákyň pouze v neděli utkáním s BŠ Tygři Praha. Sobotní zápas s BA Sparta Praha se na naší žádost přeložil a odehraje se ve čtvrtek 13.2.2020 od 18:10. Vedení BA Sparta musíme poděkovat za vstřícnost a ochotu v době, kdy se naše družstvo dostalo do problému s účastí několika hráček vinou zranění a nemoci.

Tuto ochotu jsme ale nenašli u vedení družstva z Jenče (BŠ Tygři). Ti, zřejmě s vidinou absence D.Paurové, vycítili šanci na vyrovnanější zapas a nebrali ohledy na skutečnou situaci týmu. O přeložení bychom v žádném případě nežádali kvůli jedné hráčce. Bohužel chřipka, která krátce zavřela i školu, měla dopad na daleko více hráček, než jsme čekali. V úterý jsme se sešli pouze ve čtyřech a hledali řešení, jak odehrát zápas v neděli. Díky Spartě jsme měli na rekonvalescenci o den víc, ale stejně nám zbyly z kádru pouze 2 skutečně zdravé hráčky, dvě vstaly z postele až o víkendu, další pobíhaly po hřišti s kapesníky v ponožkách a každou chvilku využívaly k odlehčení dutinám. Do nedělního utkání tak musely nastoupit mladé hráčky kategorie U13, které měly být původně na soupisce jen pro základní část, aby měly možnost občas sbírat nějaké zkušenosti.

Věděli jsme, že nás čeká nepříjemný a silný soupeř. Sadské Vosy ale dokázaly s hostujícím družstvem hrát tři čtvrtiny vyrovnaný zápas. Bohužel nám nevyšla druhá čtvrtina, kdy jsme udělali několik nevynucených chyb a sami se tak připravili o lepší výsledek. Hostující žákyně tak vybojovaly nad naším neúplným a nemocným týmem pouze 11 bodové vítězství. Holky ukázaly ohromný "morál" před kterým lze jen smeknout. O postoji soupeře si myslíme své. Se vstřícností, sportovním duchem a kolegialitou, tolik ve sportu omílanou, se však nepotkal ani náhodou.

ŠBK Sadská - BŠ Tygři Praha 59:70 (12:11, 12:26, 13:15, 22:18)