U14 USK, Strakonice, Slaný

04.04.2022

Mladší žákyně na domácí palubovce přivítaly hráčky z USK Praha. Jasná výšková převaha hostujících žákyň proti naším o dost menším hráčkám slavila úspěch od prvních minut utkání. Bohužel ani rychlost nestačila a tak po prvních deseti minutách prohráváme o 18bodů. Ve druhé čtvrtině jsme hru vyrovnali, ale hostující žačky si náskok udržely. Ani ve třetí desetiminutovce se nám nepodařilo náskok děvčat z Prahy snížit a vyrovnaná poslední část zápasu přinesla prohru o 22bodů.

ŠBK Sadská : USK Praha 59:81 (14:32, 21:19, 15:21, 9:9)

Nedělní utkání s družstvem Strakonic bylo z naší strany mnohem lepší než sobotní zápas. Agresivní obrana hostujících hráček nám dělala v úvodu nemalé problémy a tak po deseti minutách jsme prohrávali o 20bodů. Bohužel ani ve druhé čtvrtině jsme nedokázali náskok soupeřek snížit a poločasový rozdíl byl již 23 bodů ve prospěch žákyň ze Strakonic. Ovšem po poločasové poradě se vrátily sadské vosy jako vyměněné a z náskoku soupeře ukrajovaly jeden bod za druhým. Velká snaha a bojovnost poprat se o dobrý výsledek byl velkým příslib do poslední části zápasu, kdy jsme zaostávali jen o 2body. Dotahování ztráty ale stálo naše děvčata dost sil a v polovině poslední čtvrtiny nám soupeř odskočil na 6bodů a přes veškerou snahu se nám již nepodařilo tuto ztrátu dohnat. Za předvedenou hru od druhé čtvrtiny zasluhují všechny naše hráčky obdiv a pochvalu.

ŠBK Sadská : BK Strakonice 74:80 (8:28, 16"19, 34:13, 16:20)

Sobotní dopolední zápas se žákyněmi ze Slaného sliboval bitvu jako v prvním utkání. Do 6minuty první čtvrtiny byla hra vyrovnaná a soupeř měl mírně navrch, ale bylo to poslední vedení v zápase. Vosy přidaly na rychlosti a důrazu a otočily skore ve svůj prospěch. Naplno se tato převaha potvrdila ve druhých deseti minutách, kde jsme převyšovaly slánské žákyně ve všech činnostech. Po poločasové přestávce naše děvčata pokračovala ve výborném týmovém výkonu a po 30minutách již vedla o 31bodů. Svůj výkon potvrdila i 9ti vstřelenými trojkami.

ŠBK Sadská : BC Slaný 90:65 (19:15, 34:14, 28:21, 9:15)