U14 stále vítězně

28.01.2019

Naše mladší žákyně sehrály o víkendu 26. a 27. 1 . svá utkání na palubovkách soupeřů. Nejprve v sobotním dopoledni odehrály utkání ve Stodůlkách s žákyněmi BA Sparta Praha. Respekt ze soupeře jsme měli, vždyť je to finalista MČR z loňského roku v kategorii U13 a ve své základní skupině letošního ročníku neprohrál také ani jedno utkání. Naše koncentrovanost, agresivita a výborná obrana nedala šanci sparťanským hráčkám hned od úvodního rozskoku myslet na úspěch v tomto zápase. Po pěti minutách byl stav 20:0 pro naše děvčata a domácí zaznamenaly své první body až z trestných hodů v šesté minutě. V této části hry jsme předváděli opravdu rychlou, tvrdou hru a přítomným divákům předvedli pěkný basketbal. Pak jsme malinko zvolnili tempo hry, ale i tak jsme první čtvrtinu vyhráli 27:10. Rovněž ve druhé čtvrtině jsme pokračovali ve velmi dobré hře a vyhráli 29:15. Třetí část byla vyrovnaná a skončila shodně 19:19. Naše vosy trochu ubraly ze svého tempa, vždyť druhý den nás čekal další těžký soupeř - BŠ Tygři Praha. Posledních deset minut jsme vyhráli 20:13 a v klidu dohráli toto utkání.

Všechny děvčata zahrála velmi dobře - kvalitní obrana, proměňování střeleckých příležitostí a rychlý protiútok byl důvodem týmového úspěchu. Poděkování patří Dominice a jejím rodičům za pozdržený odjezd na hory a tím výrazné posílení týmu.

BA Sparta Praha - ŠBK Sadská 57 : 95

V neděli jsme jeli hrát do Jenče, kde svá domácí utkání hraje družstvo BŠ Tygři Praha. My bez Dominiky, soupeř bez Fránové. V první čtvrtině jsme si dokázali vypracovat 3bodový náskok, ale bylo jasné, že tento nepatrný rozdíl nic neznamená. Bohužel pro nás jsme udělali několik zbytečných ztrát, další chyby byly v obraně a tak jsme v poločase prohrávali o 7 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme zlepšili obranu, pohyb na útočné polovině a přestali se bát vnikat do vymezeného území. Soupeř zastavoval naše útoky za cenu faulu a trestné hody jsme s 50% úspěšností proměnili. Ale i tak jsme ukrojili z náskoku soupeře a před posledními 10 minutami jsme ztráceli už jen 2 body. V poslední čtvrtině se naše žákyně vrátily k sobotní hře a zlepšená obrana podpořená dobrou střelbou slavila i tentokrát úspěch. Tuto část hry jsme vyhráli o 10 bodů a celkově i zápas.

Utkání bylo dramatické od začátku až do konce, ani jedno družstvo si nevypracovalo větší bodový rozdíl. Bohužel do tohoto bojovného a dá se říci i kvalitního utkání nezapadli oba rozhodčí, kteří zbytečně hru kouskovali, nedrželi jednotný metr po celé utkání a tak holky na obou stranách chvílemi vůbec nevěděly, co mohou a nemohou hrát.

Nám se nepodařilo zopakovat skvělý výkon ze soboty, ale vše naše žákyně vynahradily obrovskou bojovností a vůlí po vítězství. Opět to bylo týmové vítězství, založené na výkonech individualit. Natálka - nemoc jí nezabránila hrát a bojovala dokud mohla, Emma - dokázala se prosadit pod košem soupeře a doskočila velké množství míčů v obraně, Nataša - ohromná bojovnice na obou polovinách hřiště, Zuzka - velmi dobře zvládla hlavně poslední čtvrtinu + TH, Viki - velké zlepšení po přestávce, Niki - důležitá trojka v závěru utkání, Maruška - ohromný kus práce na útočné polovině a dokázala se i střelecky prosadit, Natál a Maki - neměly mnoho prostoru, ale nezklamaly a byly důležitou součástí týmu.

BŠ Tygři Praha - ŠBK Sadská 77 : 85