U14 se smolným koncem

24.04.2023

Na poslední výjezd vyrazily U14 do Plzně a Strakonic. Spolu s námi jeli i téměř všichni rodiče, aby si tyto zápasy a kulturu kolem náležitě užili. Pomohlo k tomu i slunečné počasí. 

Do Plzně jsme konečně dorazili v plné sestavě a bylo to vidět na hře i nasazení. Měli jsme možnost hodně střídat a tak všechny hráčky během svých minut nechávaly na hřišti maximum. Rychlý a nátlakový basketbal přinášel ovoce a my se záhy dostali do dvouciferného vedení. V nasazení jsme nepolevovali a výsledkem byla výrazná výhra, kdy se do střelecké listiny zapsaly téměř všechny hráčky.

DBaK - Sadská 38 : 80 (11:29,21:41,30:65)

Večer proběhl dle očekávání a my se těšili, že přeneseme pohodu do posledního zápasu. Ten jsme začali stejně, jako jsme končili v Plzni. Bohužel už bez Andulky, které po sobotě nateklo koleno a nemohla se zapojit. (-1). Rychle a s nasazením jsme se dostali do vedení, které vypadalo velmi slibně. Ovšem na začátku 2/4 si špatně šlápla Anička a už do zápasu nemohla zasáhnout (-2). Holky byly ze zranění Aničky vykolejené a náskok udržovaly zuby nehty i přes některé naivní chyby. Bohužel další z hráček měla problém se zády (-3) a pak s problémy s dýcháním (-4). Zbylé hráčky bojovaly, ale rozhodčí, kteří pískali v 1.poločase téměř bezchybně, pustili metr na obě strany, což nám nevyhovovalo. Čím víc nás opoštěly síly ze stálých soubojů, tím víc jsme kupili chyby a přestávali ohrožovat koš. Výsledkem byla prohra, která ovšem nic neřešila, protože Strakonice prohrály v sobotu se Slovankou a tím jsme měli zajištěnou výslednou 2.pozici v tabulce. Zbývá jen doufat, že se všichni marodi uzdraví a na MČR budeme opět komplet.

Strakonice - Sadská 54 : 41 (6:15,23:26,39:43)