U14 - první víkend 1:1

22.09.2020

V sobotu nastoupila k úvodním utkáním i děvčata U14 a U17. Obě utkání jsme také hráli na hřišti soupeře z USK Praha. Nejprve naše mladší žákyně. Do utkání vstoupily s velkým elánem a odměnou bylo vedení po 10 minutách nad domácími žákyněmi o 5bodů. Ve druhé čtvrtině pokračovaly sadské Vosy s osobní obranou po celém hřišti a dokázali ještě navýšit své vedení na 11bodů. Domácí žákyně se již v této části hry uchýlily stejně jako před týdnem k hodně odstoupené obraně, kdy některé neopustily v obraně vůbec vymezené území. Ve třetí čtvrtině se začala projevovat pasivní obrana soupeřek a nám se naopak přestávalo dařit, ale ještě jsme dokázali udržet 4bodové vedení. V posledních 10minutách stejně tak jako naše starší hráčky přestaly proměňovat vyložené šance a domácí toho plně využily a otočily stav zápasu ve svůj prospěch. Bohužel TH a mnoho nedaných jasných šancí nás připrailo o vítězství.

USK Praha - ŠBK Parker-Hannifin Sadská 56:45 (14:19 20:31 37:41)

V neděli jsme odjeli hrát do Prahy s družstvem Basket Slovanka. Dalo se předpokládat vrovnané utkání a úvodních deset minut tomu nasvědčoval. První čtvrtina a naše vedení o 2body. Ve druhé čtvrtině jsme dokázali přehrát menší sestavu domácích a navýšili náskok na slibných 9bodů. Po přestávce se naše žákyně vrátily na palubovku a předváděly pěkný a bojovný basket. Dařilo se prosazovat při hře 1-1 a své vedení ještě navýšily na 14bodů. Věděli jsme, že ještě není konec zápasu a bude to dlouhých 10 minut. Poslední část utkání byl velký boj. Opět jsme měli velké problémy s proměňováním i těch nejvyloženějších příležitostí ke vstřelení koše. Naše žákyně jako by se lekly, že můžou vyhrát, začaly kupit zbytečné chyby a domácí začaly ukrajovat z našeho náskoku. Nakonec jsme utkání ubojovali a mohli se tak radovat z vítězství o 4body.

Basket Slovanka - ŠBK Parker-Hannifin Sadská 48:52 (11:13 18:27 26:40)