U14 poslední kolo

05.12.2018

Na první Adventní víkend mladší žákyně odehrály svá poslední dva zápasy základní části na palubovce domácí haly v Sadské.

Nejprve v sobotním dopoledni jsme přivítali stále se lepšící hráčky z Trutnova. Bohužel jsme nemohli hrát v kompletním složení vinou nemoci, ale na naší hře to nebylo znát. Z mladších hráček se zapojila do hry jen Julie Joštová a nutno říci, že předvedenou hrou mile překvapila. Spokojenost s hrou sadských vos může být jen na útočné polovině, kdy jsme předváděly mnoho pěkných akcí a potěšili tak početné diváky kteří přišli podpořit naše hráčky. Ne vždy jsme řešili obranu, jak jsme si řekli a téměř 60 obdržených bodů je příliš mnoho a máme co zlepšovat.

ŠBK Sadská - Loko Trutnov 133 : 59 (30:14, 53:25, 95:44)

Nedělní dopoledne patřilo na domácí palubovce sadským žákyním zápasem s druhým týmem tabulky BSK Jičín. Ten zatím měl jedinou prohru a to s naším týmem. Naše děvčata vstoupila do utkání trochu rozpačitě, ale bylo znát, že se utkaly první dvě družstva.

V první čtvrtině se nám opět dařilo více na útočné polovině, kdy jsme vstřelili 30 bodů, ale rovněž 20 obdrželi. Ve druhé čtvrtině se pokračovalo v podobné hře jako v první části a těchto 10 minut jsme vyhráli jen o 4 body. Ale i tak jsme si vypracovali 14 bodové vedení.

Jako už tradičně měl výkon našich žákyň stoupající úroveň a také se to projevilo ve skóre. Výrazně jsme přidali v obraně a nadále si udržovali vysoké procento úspěšnosti střelby a tak jsme 3. část hry vyhráli 32:6. Ani v posledních deseti minutách naše žákyně nepolevily a soupeři nastřílely celkem 115 bodů. Přestože jsme opět nehrály v kompletním složení, výkon našich hráček byl velmi kvalitní a za předvedenou hru byly nejednou odměněny potleskem velkým počtem diváků.

ŠBK Sadská - BSK Jičín 115 : 57 (30:20, 49:35, 82:41)