U14 okusily první prohru

12.02.2023

V prvním únorovém víkendu jsme přivítali doma v kategorii U14 Strakonice a DBaK. Sobotní zápas byl pro nás do poslední chvíle velkou neznámou, polovina hráček, které nastupují v základu obou pětek, v týdnu ležela s virózou. Nebyli jsme schopni dát dohromady pořádný trénink a míč nás také příliš neposlouchal. Naopak Strakonice přijely sebevědomě posílené posledními výsledky a podle slov trenérky si odbyly virózy kolem vánoc, takže je netrápil ani tréninkový výpadek. V zápase jsme od počátku tahali za kratší konec, Straky hrály disciplinovaný a velmi organizovaný basketbal a vlastně k ničemu nás nepouštěly. Nedařila se nám ani střelba, ani další činnosti. Holky nedaly hlavy dolů, bojovaly, ale prostě to nešlo. 

Sadská - Strakonice 41 : 67 (16:20, 19:35, 29:58)

V neděli jsme chtěli odčinit sobotní prohru, ale i tak nám to od počátku trochu drhlo. Virózami oslabené hráčky nemohly podat tak dobrý výkon, jak jsme zvyklí, ale i tak jsme se od začátku dostali do vedení a průběžně ho navyšovali. V poločase jsme vedli téměř o 30 bodů a tak jsme ve 2.poločase více střídali, aby se oslabené hráčky oddychly. Bohužel to mělo vliv na plynulost hry a celkový výsledek. I tak jsme zvítězili výrazným rozdílem a budeme doufat, že se nám po prázdninách vráti odpočinuté a uzdravené hráčky, které zase naskočí do extraligy bez potíží. 

Sadská - DBaK 85 : 46 ( 24:10, 46:17, 57:31)

Obrovský dík patří našim rodičům, kteří nám ani za nepříznivého stavu nepřestávají fandit a podporují holky v každém okamžiku zápasu.