U14 obhájily bronz na MČR!

09.05.2023

O víkendu se konalo na Královce Mistrovství ČR kategorie U14. Pro mnohé hráčky bylo prostředí euroligové haly stresující, některé hrály na takové palubovce poprvé a tak se nebylo co divit, že první den padalo málo bodů. Týmy se s koši seznamovaly a ani nás to neminulo. První zápas ukázal zrádnost obrouček i čtení prostoru, na který nejsme zvyklí, protože ligové zápasy hrajeme s USK v malé hale. I tak jsme po počátečním váhání zápas s Ostravou zvládli a s výsledkem 65:35 postoupili do semifinále. 

Tam na nás čekal loňský soupeř, tým Hradce Králové. Krok jsme drželi jen v prvním poločase, do druhého jsme nastupovali s mankem 7 bodů, které se po 3/4 zvýšilo na 11. A protože jsme neviděli v poslední čtvrtině šanci na obrat, pošetřili jsme hráčky základní sestavy na boj o bronz. Rozdíl pak narostl až na -23 bodů. 

V neděli jsme pak v boji o bronz potkali opět tým Strakonic, se kterým jsme doma prohráli vysokým rozdílem a při odvětě, kdy se utkání vyvíjelo v náš prospěch, jsme postupně přišli o 3 hráčky a tak se nám nepodařilo jim porážku oplatit. O to víc jsme na odvetu mysleli tentokrát. 

I když jsme si řekli, že tento zápas bude o vůli a nasazení, hned od začátku nám Strakonice ukazovaly, jak má právě tato oblast vypadat. Rozhodčí, pro které byl tento zápas určitě nesmírně těžký, nechali velmi tvrdou hru bez povšimnutí a nám tento způsob nevyhovoval. Začali jsme se bát a když jsme se dostali pod koš, trestaly nás obroučky za sebemenší chybu. Naštěstí na tom byl soupeř podobně a nedostal se do většího trháku. O tom, jaká to byla bitva, vypovídá i průběžný nebasketbalový stav. po 3/4 svítilo na ukazateli skóre 25:18. Holky to nevzdaly a čím ubývaly síly i Strakonicím, tím víc jsme se prali za mohutného povzbuzování publika o každý bod, každý metr palubovky. Dotáhli jsme na 27:27, ale soupeřky nám znovu odskočily na 34:27. Bod po bodu jsme opět přidávali až do stavu 36:35. Pak, 38s před koncem, vzala na sebe odpovědnost Péťa jako kapitánka a dala důležitou trojku (36:38). V následujícím útoku se nám podařilo sebrat míč a při protiútoku byla faulovaná Bára Hájková. Ta následně dvěma TH navýšila naše vedení na 4 body. Soupeřky již neměly sílu k obratu a tak po závěrečné siréně propukla naplno naše obrovská radost. Tato medaile byla vydřená, vykoupená mnoha ranami, ale o to sladší!

Děkujeme všem, kteří nás přijeli povzbudit. Jako vždy byli dalším hráčem!!