U14 na západě Čech

13.03.2019

Víkendové zápasy mladších žákyň nás poslaly na západ Čech do Plzně a Karlových Varů. Cestovali jsme jen s 10ti hráčkami, kdy jsme doplnili tým o Maki Burešovou a poprvé také o Páju Paurovou. Nejprve jsme jeli hrát utkání do Plzně s DBaK a poté se přesunuli do Karlových Varů, kde jsme přespali, ušetřili si brzké vstávání a především cestování. Brzkým příjezdem do Varů jsme měli možnost shlédnout semifinálový souboj žen Nymburka a KP Brno v boji o postup do finále Českého poháru.

Sobotním zápasem s žákyněmi DBaK Plzeň začali odvety extraligy U14. Družstvo Plzně bylo v malinko jiném složení než v prvním utkání a na samotné hře to bylo znát. Ovšem největším protivníkem pro nás byla palubovka, která byla velmi kluzká. Obavami ze zranění trpěla samotná souhra našich žákyň, ale přesto jsme si celé utkání udržovali několikabodový náskok a soupeřkám nedali šanci na případný zvrat v utkání. Vše dopadlo dobře a nakonec byla i radost z vítězství.

DBaK - ŠBK Sadská 62 : 79 (20:25,34:40,46:56)

V utkání bývalé karlovarské jízdárně jsme chtěli předvést lepší hru než v sobotu. Hned první čtvrtina ukázala, jak svá slova myslíme vážně. Obrana fungovala velmi dobře a domácí hráčky se proto jen těžce dostávaly k zakončení. Navíc jsme předvedli několik rychlých protiútoků a výsledkem bylo 18 tibodové vedení hned v prvních 10 minutách. Potěšitelné ale bylo jen 8 obdržených bodů. Ve druhé čtvrtině jsme výrazně polevili, toho karlovarské žákyně využily ke snížení ztráty a do poločasové přestávky byl rozdíl ve skóre jen 10 bodů. Třetí čtvrtina byla podobná té první a naše děvčata nepřipustila žádné drama. Opět výrazně přidala na obranné polovině a vše podpořené dobrou střelbou se tak náš náskok vyšplhal na 23 bodů. V poslední části utkání jsme předvedli několik pěkných akcí a na všech byla vidět radost z předvedené hry.

Poděkování patří hráčkám, rodičům za povzbuzování a dopravu k utkáním.

BK Karlovy Vary - ŠBK Sadská 68 : 93 (8:26, 33:40, 45:68)