U14 na vítězné vlně

16.10.2023

Minulý víkend jsme dohráli první polovinu ligy U14. V sobotu k nám zavítal tým Trutnova. Vzhledem k vývoji utkání měly možnost zahrát si všechny hráčky a základní rotaci jsme mohli šetřit na neděli. 

Sadská - Trutnov 107 : 21

Posledním a nejtěžším zápasem pro nás tam bylo utkání s také neporaženým Hradcem Králové. Velmi dobrý tým, který nepochopitelně již v této kategorii praktikuje zónový pres, začal za mohutného povzbuzování rodičů zostra. Právě agresivní obrana mu dovolila vést poměrně brzy 8:0. Po rychlém time outu se holky uklidnily, daly první koš a začaly obranu poměrně úspěšně překonávat a dotahovat skóre. Konec 1/4 již byl 14:18 a s každou další minutou jsme dotahovali a nakonec šli přes soupeře. Poločasové vedení bylo zasloužené a obraz zápasu pokračoval ve stejném duchu dál. Oba týmy předváděly rychlý a tvrdý basketbal, který jim chvílemi kazili arbitři. Ti bohužel nenašli za celý zápas jednotnou řeč a tak se často bez povšimnutí nechávaly "sekery" pod košem a na druhou stranu přerušovalo utkání kvůli bezvýznamnému kontaktu na polovině hřiště. 

Na tuto kategorii to bylo oboustranně velmi kvalitní a pro nás těžké utkání, které jsme zvládli a bez ztráty bodu vedeme tabulku naší skupiny. Potěšil velmi kolektivní výkon na obou stranách hřiště, máme však i věci, na kterých musíme ještě zapracovat. :)

Sadská - Hradec Králové 92 : 66