U14 dohrávka +Ostrava

19.03.2024

Ve čtvrtek 14. března odehrály mladé Vosičky odložený zápas extraligy U14 proti soupeřkám ze Sokola Hradec Králové. Zápas se vyznačoval převahou Sadských basketbalistek. Efektními útoky, precizní a agresivní obranou celého týmu jsme protivníkům hned od začátku odskočili. Zápas byl krásnou podívanou vzájemného souboje, kde naše hráčky dokázaly naplno předvést basketbalové a herní dovednosti ŠBK Sadská. Výsledky po čtvrtinách 24:11, 45:19, 60:40 a konečné skóre 87:53.

V následujícím víkendu pak Moravskoslezsko poznalo krásu středních Čech. Další utkání extraligy U14 se konala v Ostravě proti SBŠ Ostrava a Basketu Ostrava. Prvně jmenovaný byl považován za silnějšího soupeře a Vosy se v sobotu na tento zápas důkladně připravily. Neponechaly nic náhodě. Hra byla rychlá, přesná a velice efektivní. Po čtvrtkách bylo skóre 18:31, 28:58, 43:75 a konečný výsledek 54:98 pro Vosy. Pochvalu zaslouží všechny hráčky, které předvedly neuvěřitelné týmové nasazení a sportovního ducha klubu ŠBK Sadská. V neděli zápas začal poněkud překvapivým způsobem, kdy hodně slabšího soupeře Vosy chtěly na začátku jen tak poškádlit a ne rovnou bodat. Basketu Ostrava jsme dali příležitost na lepší výsledek a tak se soupeř nadechl k boji. Vosy chtěly však hru jen trošku našponovat, aby nebyla herní nuda. Konečný výsledek 40:82 pro Vosy (10:14, 23:27 a 33:64 po čtvrtinách), ukončil tažení v Moravskoslezském kraji. Unavené, leč spokojené a šťastné Vosy se vydaly zpět do svého hnízda.