U14 5.-6.10.

07.10.2019

Zápasy mladších žákyň se o víkendu odehrály poprvé na palubovkách soupeřů. V sobotu jsme jeli odehrát důležité utkání se sparťanskými hráčkami do Stodůlek. Všichni jsme si uvědomovali důležitost tohoto utkání v bojích o postupová místa do další fáze soutěže.

První čtvrtina byla z obou stran nepřesná v zakončení. Nám se nedařilo čistě ubránit útok domácích žákyň a většinou jsme řešili situace pomocí faulů. Naštěstí pro nás nebyly sparťanky přesné z čáry trestného hodu a tak sadské vosy mohly jít do mírného čtyřbodového náskoku.

Druhá desetiminutovka začala velkým náporem našich hráček. Domácím jsme dovolili dát pouze 3body a naopak sami vstřelili 14bodů. Tím jsme si vytvořili slibný náskok do druhého poločasu.

Domácí se ovšem nechtěli vzdát a nám se opět nedařila hra, především na naší obranné polovině. Začali jsme mít problémy s osobními chybami a malinko jsme museli ubrat z naší osobní obrany. Opět jsme posílali domácí žákyně na čáru trestného hodu, které zlepšily proměňování hodů a proto třetí desetiminutovka byla vyrovnaná. Do poslední čtvrtiny jsme i tak měli navrch 17 bodů. V poslední části utkání jsme se zlepšili především v obraně, ze které jsme vyráželi k rychlým protiútokům a udělali jsme důležitý krok k vítězství v zápase. Domácí jsme již nepustili téměř k ničemu a i tuto čtvrtinu vyhráli výrazným rozdílem 15ti bodů a mohli se radovat z důležitého vítězství. Byla to kolektivní výhra všech hráček.

BA Sparta Praha : ŠBK Sadská 28 : 60 ( 7:11, 3:14, 13:15, 5:20)

V nedělním odpoledni jsme jeli odehrát další kolo základní skupiny do Jenče, kde své domácí zápasy hrají BŠ Tygři Praha. Jasný lídr naší skupiny potvrdil svou hrou roli favorita a nedal našim mladším žákyním žádnou šanci. Neodehráli jsme vyloženě špatné utkání, ale zbytečnými ztrátami jsme dávali domácím snadnou příležitost vstřelit body. Již první čtvrtina tak rozhodla o osudu zápasu, kterou jsme prohráli o 17 bodů. Ve druhé a třetí desetiminutovce jsme se zlepšili, ale ani tak to na tygřice nestačilo a tyto části hry prohrály o 6 a 5 bodů. Nejpovedenější byla z naší strany hra v poslední čtvrtce. Od páté do osmé minuty jsme tento úsek hry vyhráli 12:0 a to jsme ještě nedokázali vstřelit šest trestných hodů za s sebou a připravili se tak o lepší výsledek.

BŠ Tygři Praha : ŠBK Sadská 76:46 (24:7, 16:10, 15:10, 21:19)