U11 si vezou stříbro z NF

09.05.2018

Naše nejmladší soutěžní družstvo se 20.-22.4. zúčastnilo NF v Litoměřicích. Kategorie, kterou nemáme vůbec zmapovanou, byla pro nás velkou neznámou. Týmy se nepotkávají a svoji výkonnost nemohou průběžně porovnat, jako je tomu ve vyšších kategoriích.

Ve skupině jsme se měli setkat s Jičínem a Strakonicemi, což jsou kluby s výbornou basketbalovou minulostí. Proto jsme vstupovali do turnaje s obavami. Nervozita z první tak důležité akce nám svazovala ruce a nepadalo nám to tak, jak jsme normálně zvyklí. Postupem času jsme se uklidnili a začali navyšovat svůj náskok. Jičín - Sadská 31:63 , nejlepší hráčka Markéta Palánová. Druhý zápas se Strakonicemi měl rozhodnout o našem postavení ve skupině. Nenechali jsme nikoho na pochybách a postoupili z 1.místa. Sadská - Strakonice 71:31, nejlepší hráčka Valča Strnadová. Ráno nás čekala Sparta, disponující několika velmi dobrými hráčkami, ale i tady jsme hráli velmi dobře a náš výkon šel nahoru. Sparta - Sadská 28:64, nejlepší hráčka Karolína Burešová. Postup ze čtvrtfinále byl už jen krásným snem, bohužel nás čekal Hradec. Trochu jsme svěsili hlavy, protože kvalita týmů HK je známá. Naše mladší hráčky byly už trochu unavené. Ale šlo o všechno a tak naši tatínci vymysleli cílovku: když postoupíte do finále, jdeme večer do kašny!! No a?? Bylo koupání!!! Holky podaly přímo heroický výkon, vyškrábly zbytky sil a přešly přes hradecké lvice až do finále!! Sadská- Hradec Králové 58:40. Nejlepší hráčka Nikola Kvízová. Večerní koupel vyburcovalai mě ke slibu, že pokud vyhrajeme, půjdu do kašny také. Radost holek i rodičů byla veliká. A pak přišlo finále. Věděli jsme, že HB má hráčky ze Slaného a Kladna, my jsme se spolehli jen na naše odchovankyně. Utkání začalo pro nás výborně, díky skvělé hře Nikoly Kvízové jsme vedli o 8 bodů a soupeř bral time out. Pak se hra vyrovnala a hlavně díky našim neproměněným TH začaly soupeřky stahovat. Čtvrtinu jsme vyhráli o bod, ale zápas byl však stále na začátku. Ve druhé části natáhly svůj náskok soupeřky, my jsme dorovnali a poločas 27:26 vyzněl pro HB. Bohužel Makyna, jako nejlepší hráčka 2.pětky měla 4 fauly, pro nás dost nepochopitelné, protože brání přímo ukázkově a za předchozí 4 zápasy si připsala pouze 1 faul, tady za 2 minuty hned 4.

Ve 2. poločase bylo znát, že nám schází síly a stupňuje se nervozita. Stále jsme neproměňovali TH, začali jsme vršit chyby. Přesto jsme se nevzdávali a stáhli i 10ti bodové manko na 2 body. Pak HB kontrovalo a zbývající čas si pohlídalo výhru 52:47 driblingem na polovině.

Stříbro je samozřejmě obrovsky bolavé, protože vysněná meta byla velmi blízko, ale pro náš malý klub je to skvělý úspěch a holkám lze jen poděkovat.

Do All Stars byla vybrána Markéta Burešová, nejlepší hráčkou týmu za celý turnaj Markéta Palánová.