U 15 narazily na extraligu

20.02.2024

V sobotním utkání jsme přivítali loňského mistra. Tým, který má vysoké parametry, stejně jako cíle. Začátek utkání se nám vydařil, ale náš útok narážel na nejvyšší hráčku, která byla velmi často odstoupená uprostřed vymezeného území. Obava z bloku nás rozhodila a často jsem volili střelu z dálky a přehnaný pokus o doskok nám otevřel vrátka k rychlému protiútoku. Respekt z nás byl cítit a stejně tak i tréninkový deficit z jarních prázdnin. V zápase jsme prohrávali už i o 18 bodů. Ale holky se s tím nechtěly smířit a s každou minutou si věřily víc a víc. Srovnávali jsme se s důrazem a rychlostí, ale když jsme 3 minuty do konce dostali trojku a rozdíl se vyšplhal opět na 13 bodů, málokdo by tušil, že poslední time out vystřelí holky k stíhací jízdě. USK jsme již nenechali bodovat a sami ukrajovali. Kdyby se hrálo ještě minutu, nebo kdybychom dali některé ze zahozených trestných hodů, tak jsme možná byli první, kdo letos porazil Mistra. Ale na kdyby se nehraje a zkušenost je to i tak cenná.

Druhé utkání už mělo být vyrovnanější a bylo. HB Praha se prezentovalo vyspělým útokem na kategorii U 15. Série clon na míč i bez míče nám dělala potíže. Komunikace nám nefungovala, a tak jsme často bránili ve dvou jednu hráčku a bohužel nechávali volnou tu s míčem. Vedli jsme sice od úplného začátku, ale bodový rozdíl byl jako na houpačce. V poločase jsme vedli o 13 bodů, ale věděli jsme že utkání není rozhodnuté a bohužel i samotné hráčky to musely poznat na vlastní kůži. Na náš jeden úspěšný koš reagoval soupeř dvěma. A před posledním dějstvím jsme vedli už jen o 4 body a bylo zaděláno na drama, které jsme díky týmové hře a hlavně obraně zvládli. V obranně je potřeba pochválit Barču Hájkovou, která když by lépe trénovala, mohla by pomoci týmu ještě víc.

Na závěr patří obrovský dík domácímu publiku. I když byly zápasy velmi vypjaté, naši fanoušci fandili vždy fairově a sportovně.