U 15 darovanému koni na šestky nehleděly

04.03.2024

Výjezd Sadských vos byl úspěšný, ale náročný. V Plzni si museli naši věrní fanouškové dlouho nosit sezení, v jakém hojném počtu nás vyjeli podpořit. A i když jsme se ujali vedení, tak bylo cítit, že nás domácí zaskočili aktivitou po celém hřišti a nadšeným přístupem. Vrcholem pak bylo 27 bodů, které prosvištěly naším košem, aniž by si některé hráčky všimly. K naší obraně a nasazení jsme si tedy museli důrazně říct pár věcí. Stejně jako o týmovém duchu a pojetí basketbalu. Jenže holky z DBaku hrály dál odvážně a některé střely překvapivě propadávaly naší obroučkou. Stav 65:49 před čtvrtou čtvrtinou nám nedával příliš šancí. Ale dvojice Anička a Laura zavelela k obratu, a hlavně jsme konečně začali bránit. Za celou kvartu jsme obdrželi jediný koš a sami jsme dali 26 bodů. Nebylo to příliš pohledné utkání a být spokojeni s jedním dílem nemůžeme. V pozici favorita je potřeba daleko dřív vnutit soupeři vlastní styl hry a když se to nedaří, tak bojovat a fandit jedna druhé.

DBaK – ŠBK P-H Sadská 67:75

Nedělní brzké ráno pak mělo být odvetou za loňský souboj o třetí místo na MČR U14. Zatímco my jsme se již chtěli hodinu před zápasem rozcvičovat, strakonické hráčky přicházely až mnohem později. Poučeni z předchozího dne jsme chtěli vstoupit agresivněji do úvodu utkání, a tak první čtvrtina byla dosti vyrovnaná a skončila pouhým bodem rozdílu. V druhém dějství jsme bohužel chybovali častěji a soupeři se kromě obrany dařila střelba za tři body, rozdílem čehož bylo skóre 40:31. Do druhého poločasu jsme chtěli zlepšit obranu, a i když jsme soupeři dovolili malý úsek nebezpečně plný útočných doskoků, tak inkasovaných 8 bodů bylo naší nadějí na úspěch. Holky jako by věřily, že můžeme vyhrát. Hnaní skvělým publikem jsme soupeři zavřeli cestu k našemu koši. Občas nepřesná dvojice rozhodčích, však dávala dudačkám trestné hody, ale ty jich zahodily 8 v řadě, což vedlo k tomu, že jsme se tři minuty před konce dostali poprvé do vedení. A i když se Strakonice vrátily do vedení, netrvalo dlouho. Nejtěsnější vedení jsme udrželi během posledních 22 sekund a tak mohla vypuknout naše radost a zlost soupeře na arbitry, kteří nepískali nejpřesněji, ale nutno dodat na obě strany. Vítězství bereme a výkon bude ještě potřebovat zlepšit.

Děkujeme všem rodičům za skvělou podporu!!

BK Strakonice - ŠBK P-H Sadská 52:53