Turnaj v Polsku byl skvělou přípravou

10.01.2020

Vánoční svátky jsou již minulostí a našim žákyním opět nastal basketbalový kolotoč. Přípravou na extraligu a kvalifikace o MČR byl pro nás mezinárodní turnaj v Krakově. Tady byly vypsány pouze 3 kategorie a tak nás čekaly starty mezi mnohem staršími týmy, než jsme my.

V kategorii U14 byly dvě skupiny po čtyřech účastnících. Hned první utkání naše Vosy vyhrály, ale v pozdním večerním zápase proti vyspělejšímu soupeři podlehly. Druhý den jsme v posledním zápase ve skupině chtěli ukázat lepší hru a daleko větší bojovnost. Obojí se podařilo a především naše hra doznala velkého zlepšení, přestože jsme neproměňovali mnoho jasných střeleckých příležitostí. Vítězství nás posunulo do bojů o první čtyřku v turnaji. S vítězem druhé skupiny jsme sehráli velmi vyrovnané utkání, kde jsme téměř stále vedli, ale bohužel neproměnění volných střel zpod koše nás odsunulo do boje o třetí místo. V nedělním odpoledni jsme dlouho drželi vyrovnaný boj s polskými žákyněmi Basket 4EVER Ksaweróv, ale již nebyla síla ke zvratu. Celkové čtvrté místo je ale pro naše mladší žákyně velmi pěkné, především však jejich herní projev. Nutno říct, že nám chyběla v sestavě zraněná Naty a do zápasu se jen pomalu vracela po zranění Makyna. A na výkonu týmu to bylo znát.

Sadské Vosy startovaly také v kategorii U18 za účasti našich starších žákyň U15. Zde bylo celkem šest týmů a hrálo se každý s každým.

První utkání jsme odehráli s druhým týmem Wisly Krakow. Udrželi jsme po celé utkání vysoké tempo hry s rychlým přechodem na útočnou polovinu a polskému celku jsme nedali šanci na úspěch. V druhém sobotním utkání jsme nastoupili proti polskému celku Zastal Zielona Góra. Také v tomto zápase jsme předváděli rychlý basketbal, podpořený úspěšnou střelbou a tak naše děvčata slavila nečekaně druhé vítězství. Dalším celkem byly dorostenky ze Slaného. Velmi bojovná slánská děvčata nedala sadským Vosám ani na chvilku oddechnout, i tak jsme byli na konci utkání lepší a připsali si na své konto další výhru. Odpoledne nás čekal zápas s velmi silným celkem ENEA AZS Poznaň. Utkání nabídlo velmi pěknou, rychlou hru obou družstev. Naše hráčky pokračovaly v kvalitním výkonu a nebýt posledních dvou minut ve čtvrté čtvrtině (vedly o šest bodů), kdy přišel střelecký výpadek, mohli jsme slavit další výhru. Bohužel jsme utrpěli první prohru v turnaji. V posledním utkání naše žákyně nastoupily proti domácímu celku Wisla Krakow I. Domácí hráčky byly už na pohled fyzicky vyspělejší, vždyť byly až o tři roky starší než naše děvčata. Tento rozdíl ale nebyl dlouhé minuty na palubovce vůbec znát. Až ve třetí čtvrtině,kdy se nám nedařilo střelecky,  polské hráčky nepatrně odskočily,  a tento rozdíl vydržel až do samého konce zápasu. Tím sadské žákyně obsadily krásné třetí místo.

I přes prohry v těchto dvou utkáních turnaj ukázal výbornou připravenost našich hráček a byl dobrou přípravou do dalších bojů v extralize.

Naše nejmenší U11-12 startovaly v kategorii U13-14. Fyzické rozdíly na hřišti byly obrovské, ale pozitivní bylo, že jsme se i tak prali o každý míč, dali jsme v každém zápase poměrně dost bodů. Naše soupeřky si bohužel na každý koš vytvořily několik pokusů díky doskokům. Nepodařilo se nám zvítězit ani v jednom utkání, ale rozdíly nebyly veliké a hra skutečně na dobré úrovni. Zážitkem byl pro nás ale každý konec zápasu, kdy nám polští rodiče tleskali při odchodu a chválili holky za předvedený výkon. Jak moc nás připravil na další utkání se uvidí doma 18.1. a pak při kvalifikaci 25.1.