Starší žákyně napůl úspěšné

15.10.2018

Soutěž starších žákyň měla na pořadu další dvě kola. V sobotu jsme jeli hrát k nejlepšímu družstvu nejen naší skupiny, ale asi i celé soutěže této věkové kategorie, Sokola Hradce Králové. V hlavách měly naše holky nejen tento fakt, utkání bylo těžké i tím, že některé nastoupily po nemoci a zranění, a na výkonu všech to bylo znát. Po celé utkání jsme nedokázali soupeři překazit jejich agresivní hru v obraně, rychlost a pohyb na útočné polovině. Celkové skóre 107:37 je pro nás kruté, ale snad si z tohoto utkání odneseme to lepší do dalších bojů.

Sokol Hradec Králové - ŠBK Sadská 107:37 (27:10,59:21,84:27)

Po utkání v Hradci jsme odjeli do Trutnova, kde jsme přespali a hned brzy ráno odehráli zápas s domácími žačkami. Všechny naše hráčky daly zapomenout na sobotní nevydařené utkání a po celou první čtvrtinu vytvořily velký tlak na trutnovské žákyně. Výsledkem byly jen čtyři obdržené body ze hry a tři body z trestných hodů. Vedení o deset bodů v této části hry bylo zcela zasloužené. Dařila se nám osobní obrana a v útoku jsme proměňovali skoro všechny střelecké pokusy.

Ve druhé čtvrtině se hra malinko vyrovnala, ale i tak jsme ji vyhráli o pět bodů. Naše žákyně pokračovaly v proměňování volných střel (i za tři body) a několik rychlých protiútoků zvýšilo naše naděje na úspěch. Do poločasové přestávky jsme tedy odcházeli s nadějným patnáctibodovým náskokem.

Ve třetí čtvrtině se naše hra ve všech činnostech ještě zlepšila, když jsme pokračovali v nátlakové obraně, rychlém přechodu do útoku a  vysokém procentu úspěšnosti střelby. Vosy nedaly žádnou šanci trutnovským hráčkám k obratu. Po třech čtvrtinách vedení o 27 bodů.

V poslední části už jsme jen kontrolovali hru a jen nepatrná ztráta koncentrace dovolila trutnovským snížit náš náskok.

Všechny hráčky si zaslouží pochválit za předvedou hru. Bylo to týmové vítězství, podpořené velmi dobrou hrou Nataši, Emmy a Marušky. V některých minutách hrály opravdu pěkný basketbal.

Poděkování patří i rodičům, kteří nás po oba dny přijeli svými hlasivkami podpořit a věřím, že se všem nedělní utkání líbilo.

Loko Trutnov : ŠBK Sadská 70 :55 (7:17, 24:39, 38:62)