První kolo extraligy U14

10.01.2022

První kola extraligy hrajeme opakovaně na hřištích soupeřů a i proto je vstup do této části obtížnější. V sobotu jsme se rozjeli do dalekých Karlových Varů. Tam byla tak strašná zima, že jsme se nemohli pořadně rozhýbat, střídající hráčky na lavičkách se choulily do bund a dek, které pro ně měli domácí na lavičce připravené. Bohužel již dnes víme, že toto utkání odnesly 2 hráčky zdravotně a jsou s teplotami doma. Zvažujeme i podnět na ČBF. Nestalo se to totiž poprvé a děti by na špatnou finanční situaci doplácet neměly. Argument, že majitel klubu zakazuje topit, přece nemůže být relevantní.

I v těchto podmínkách se nám povedlo zápas dobře rozehrát a i když jsme ve 3/4 na chvilku polevili, konečný výsledek zněl v náš prospěch. Díky chladu jsme se ale bohužel nedostali do tempa a naši hru to připomínalo jen částečně.

Karlovy Vary - Sadská 40:63 (12:20,16:34, 31:44)

Druhý zápas jsme čekali obtížnější a také byl. Tým Slaného porazil výrazným rozdílem Jičín a na nás se určitě těšil. Stále se zlepšující družstvo však bude do dalších let brzdit obrana, ke které jsou hráčky vedeny. V kategorii U14 jsme ještě takhle zataženou obranu nepotkali a možná i proto, že si uvědomujeme, jak je potřeba, aby se hráčky naučily dobře bránit těsně osobně, nechceme je něco podobného učit. Přináší to úspěch pouze momentální.

Tato obrana byla příčinou naší prohry v 1/4. Máme tam menší hráčky, soupeř naopak volil ty největší, které navíc "zalezly" do bedny a po našich neúspěšných střelách vyrážely do rychlých protiútoků. Za ty bych Slaný opravdu pochválila, zmáknuté je mají super.  Ve druhé části již soupeřky nedominovaly výškově a hra se postupně vyrovnávala. Holky dokázaly obrátit stav z -17 na +2 během jediné čtvrtiny! V dalších částech jsme zúžili sestavu a k vidění byl super zápas z obou stran. Nám se podařilo odskočit na 13 bodů, soupeřky však nic nevzdaly a tak se bojovalo až do posledních sekund. Ke krásnému zápasu přispěli i oba rozhodčí, kteří se snažili přesně pískat na obě strany a nejasné situace bez emocí vysvětlovat. Náročný zápas jsme nakonec vyhráli a i domácí publikum zatleskalo oběma týmům a nám pogratulovali někteří rodiče k výkonu, což nás opravdu potěšilo. Tyto zápasy potřebují oba týmy jako sůl.

Slaný - Sadská 70:75 ( 27:10, 37:39, 52:65)