První kolo exl U14

08.01.2023

V prvním kole extraligy U14  jsme doma přivítali tým z Litoměřic a Tygry Praha. Na obou zápasech bylo vidět, že jsme se dostali do společnosti výborných týmů a tomu odpovídal i průběh zápasů. Sobotní utkání s Litoměřicemi bylo v prvním poločase velmi vyrovnané, v dalších částech doplácely soupeřky na malou rotaci a větší počet faulů. I přes kvalitní hru Litoměřic jsme nakonec vyhráli výrazným rozdílem.

Sadská - Litoměřice 83 : 33 (15:12, 37:25, 65:27)

V nedělním zapase přijely hráčky Tygrů Praha. Nám se podařil skvěle vstup do zápasu, když soupeřky vsítily první koš za stavu 10:0. Zápas se pak vyrovnal a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Poločasové vedení o 12 bodů nebyla žádná jistota, což se ukázalo v průběhu 3/4.  To nás soupeřky dotáhly na rozdíl jediného bodu. Holky ale pokračovaly v precizní obraně, nesklopily hlavu a dostaly se několika přesnými střelami opět na klidný rozdíl a utkání dotáhly do vítězného konce. Výhra je krásná i proto, že hrajeme stále v oslabené sestavě kvůli zraněním a navíc jsme měli na lavičce Báru, kterou limitovala bolest zad a nemohla oba dny téměř zasáhnout do hry.

Sadská - BŠ Tygři Praha 82 : 63 (16:12, 39:27, 54:53)

První extraligový víkend nás zastihl sice stále v nekompletní sestavě, ale zato s hlavou nahoře. Skvělý týmový výkon nám pomohl ke dvěma výhrám, na které můžeme být pyšní. Navíc jsme v hale zažili opět výbornou fandící atmosféru od rodičů, kteří vždy vycítili, kdy je potřeba být dalším hráčem a povzbudit, když se nedaří. Ke kvalitě utkání přispěli i oba rozhodčí, kteří nechali zápas hrát a jen citlivě zasahovali. A hlavně hráčky, které nechaly na hřišti vše, bojovaly jedna za druhou, podporovaly se přes nemoc i bolest a dřely pro výslednou výhru.