Příprava v Ostravě

14.09.2023

Během uplynulého víkendu tým Sadských Vos U14 odehrál přípravný turnaj Ostrava cup. Naše hráčky byly důstojnými sokyněmi všem týmům, přestože holky hrály v turnaji o rok starší kategorie. V pátečním utkání jsme zvítězili v prodloužení nad účastníkem loňského MČR U14 SBŠ Ostrava U15 v prodloužení 83:82. V průběhu utkání se oba týmy střídaly ve vedení, ale Vosy ukázaly v závěru větší vůli vyhrát. V sobotu nás čekala utkání dvě. První už ráno v 8:30. Prvním naším soupeřem byl tým Zaglebie Sosnowiec (POL) složený z velmi šikovných a rychlostně vybavených basketbalistek. Polky hodně těžily z rychlých protiútoků, které se nám nedařilo zastavit. Pokud jim nevyšel rychlý protiútok, hrály zády ke koši, kde mohly využívat svou výškovou převahu a zkušenosti. Ale i tak sadské hráčky bojovaly a utkání odehrály se ctí, konečným výsledkem 64:79 z pohledu Sadské.

Následoval jeden zápas pauza a od 12:30 utkání proti BK Slovan Bratislava (SVK). Zde se projevila únava. Se Slovanem jsme celé utkání drželi krok. Podařilo se nám ho namazat na chleba. Bohužel v závěru díky neproměněným střelám z blízkosti koše a neproměněným trestným hodům, jsme už ten chleba nedokázali sníst. Utkání skončilo 44:45 pro Slovan. V neděli nás tedy čekal boj o konečné 5. místo proti Young Angels Košice (SVK). Utkání mělo velký náboj a nezasvěcený divák by si dokonce mohl myslet, že se hraje o zlaté medaile. Vosy předvedly neskutečnou bojovnost a byl to jejich nejlepší výkon na turnaji. Celé utkání jsme vedli, ale Košice stále dotahovaly. Brzy jsme se dostali do problémů s fauly. Nela Trybenekrová se vyfaulovala už v půlce 3Q a Anička Plačková v polovině 4Q. O to se holky víc semkly a suprově je nahradily další hráčky. Utkání jsme nakonec vyhráli 85:79! Během turnaje se náš tým každým zápasem zlepšoval. Stále je na čem pracovat. Máme velký potenciál a 5. místo na turnaji, který byl pro o rok starší kategorii je toho důkazem.