Příprava U15

04.09.2023

Holky z U 15 vstoupily do herní přípravy na domácím turnaji. Po kondičním soustředění jsme započali i přípravu herní. Během mini turnaje jsme si zahráli s týmy Hradce Králové a Jičína. V sobotním odpoledni jsme se utkali s posledním přemožitelem z loňského MČR Hradcem Králové. V utkání jsme chtěli zúročit naběhané kilometry a vyzkoušet novou obranu. Vzhledem k přechodu mezi kategoriemi, je už dovoleno volné střídání a tak si musíme zvyknout na kratší, ale intenzivnější části. Utkání bylo dlouhou dobu velmi vyrovnané a po vcelku slušné první čtvrtině nám ve druhé malinko zvlhnul prach, takže v poločase jsme prohrávali o 5 bodů a hlavně kvůli nedůrazné týmové obraně. 

I v druhém poločase jsme tahali za kratší konec a Hradec trestal ihned naše chyby. Vedení jsme se ujali až v 36 minutě, což i vzhledem k naší hře a rotaci hráček byl částečně náš cíl. Vítězství bylo příjemným bonusem. Ale hlavní bylo, že nás lvice donutily hned zapnout na plné obrátky a odhalily několik nedostatků v naší hře.

Druhý den jsme pak odehráli lepší utkání a nejen podle výsledku. Jičínské jsme přehrávali hned od prvních minut a vedení o 15 bodů po první čtvrtině nám dávalo možnost hrát, co jsme potřebovali. Všechny hráčky dostaly prostor a i když to byl jen přípravný zápas, výkon nebyl vůbec špatný. Opírali jsme se o obranu, kdy 39 bodů za 4 herní části je dobrou vizitkou. Jičín měl sice pár mladších hráček, ale i tak můžeme být s předvedeným výkonem spokojeni. Minimálně jsme vykročili správným směrem do nové sezony 2023/24.