Poslední víkend U15

02.04.2019

Poslední dva zápasy v kategorii starších žákyň U15 odehrály naše mladé Vosy na palubovkách soupeřů v Děčíně a Litoměřicích.

Stále ve velmi oslabené sestavě, pouze se sedmi zdravými hráčkami jsme se vydali do Děčína. Utkání bylo velmi vyrovnané a rozhodovalo se prakticky až v poslední čtvrtině. Měli jsme sice po celou dobu nepatrný náskok, ale menší rotace ubírala síly a bylo otázkou, zda vydržíme až do konce utkání. Poslední tři minuty naše hráčky zvládly takticky a navýšily svůj náskok na rozdíl 10ti bodů. Bohužel jsme museli uzpůsobit způsob hry našich hráček a nemohli hrát naší nátlakovou hru. Když se k tomu přidala i nepřesná střelba z delší vzdálenosti a velmi slabá střelba trestných hodů(40:16!!!!!!!!!!!!), nevypadalo to na dobrý konec. O to větší radost všech byla v závěru zápasu z vítězství.

BK Děčín : ŠBK Sadská 49 -59 (12:13, 21:26, 36:41)

Nedělní přejezd z Děčína do Litoměřic proběhl v pohodě. A v pohodovém stylu začaly hrát i naše žákyně zápas s doposud posledním týmem tabulky. Bojovné béčko domácích žákyň se prosazovalo ve hře 1:1 a naše sadské Vosy nestíhaly bránit. Nepomohl oddechový čas ani časté střídání hráček, nikdo nenašel v sobě ani trochu bojovnosti. Druhých deset minut probíhalo podobně jako první čtvrtina. Neproměnění jasných střeleckých příležitostí domácích bylo příčinou našeho 11 bodového vedení. O přestávce před třetí čtvrtinou jsme si řekli, co musíme zlepšit, ale především bojovat o každý míč. Bohužel sliby zůstaly v kabině a obraz naší hry se vůbec nezměnil. Ale i tak se projevila převaha našich hráček a ve zbývajících částech hry jsme nepatrně navýšili náš náskok až na konečných 27 bodů. Možná se projevila na hráčkách únava a hledaly v sobě poslední zbytky sil, aby toto utkání odehrály, ale takto odevzdaný zápas, bez bojovnosti a chuti, nadšení a elánu jsem s tímto družstvem snad ještě nezažil. Věřím, že takovýto výkon byl jedinou výjimkou.

Těmito zápasy jsme ukončili letošní učinkování v lize starších žákyň na výborném druhém místě jen se třemi porážkami. Bylo dobře, že jsme hráli i tuto soutěž a odehráli tak větší počet utkání, třebaže jsme se většinou potýkali s malým počtem hráček.

Také velký dík patří rodičům za doprovod a podporu v samotných utkáních.

Slovan Litoměřice B - ŠBK Sadská 45 :72 (17:19, 25:36, 33:56)