Poslední kolo extraligy

09.05.2018

HB Basket - ŠBK Sadská 74:56 (15:25 36:33 57:43) Poslední zápas jsme hráli v Praze na Aritmě s družstvem HB Basket. V tomto utkání jsme se chtěli rozloučit s letošní sezonou co nejlepším výsledkem a pokusit se vyhrát. 

Bohužel i v tomto utkání jsme byli limitováni nejen menším počtem hráček, zraněními, ale hned od úvodu utkání i podivnými manipulacemi u stolku zapisovatelů a časoměřičů (zapsání osobní chyby jiné hráčce, pozdní spouštění hodin hry a 24vteřin).

Ovšem nic na to nedbala naše děvčata a hra, kterou předvedla v první čtvrtině, byla fantastická a hodně se podobala hře s USK. Proto jsme zaslouženě vedli o 10 bodů. Ještě i ve druhé části zápasu jsme dokázaly poměrně držet vyrovnanou hru se soupeřem, ale síly menšího počtu našich hráček rychle odcházely a nedokázaly jsme přesně zakončovat i vyložené šance. Děvčata sice bojovala, byla podporovaná opět mnoha rodiči, kteří hodně hlasitě fandili, ale na soupeře to nestačilo.

Pár slov závěrem. K družstvu jsem přišel před letošní sezonou a když jsem viděl jak jsou děvčata pracovitá, basketbalově šikovná a co všechno už umějí, byla pro mě radost s nimi dál pokračovat a navázat tak na super práci Blanky Žánové a Honzy Hojky. Velkou zásluhu a díky také všem rodičům za podporu a vedení svých dcer k basketbalu, ale také za fandění při zápasech. Jste bezva! JH