Poslední dvě utkání dlouhodobé části U 17

23.01.2024

Minulý víkend jsme hráli proti dvěma odlišným soupeřům. První a poslední tým skupiny B extraligy U 17 se přijel poměřit do Sadské. Nejprve jsme hostili soupeře z Trutnova. Nutno říci, že během týdne nás na tréninku bylo jen pět a moc té přípravy nebylo. Přesto jsme chtěli být aktivní, dobře bránit a vybíhat rychle do útoku. To se do nám dařilo a ujali jsme se vedení 7:3 a nebýt pěti minutých trestných hodů, mohli jsme po 1.čtvrtně vést o 9 bodů. Trutnov hrál trpělivě a snažil se najíždět až ke koši a my jsme mu to trestuhodně často dovolili. Po deseti bodech v řadě uprostřed 2.čtvrtiny jsme v poločase byli o bod vzadu. Náš prapor celý zápas držela Kačka Hájková, ale potřebovali jsme někoho, kdo přidá i nasazení v obraně. Tím žolíkem se ukázala být Sarah Radosavljevic, která si odbyla úspěšnou premiéru ve starší kategorii. Pozitivní emoce a bojovnost, nám pomohly dostat se do mírného vedení. Zápletka však ještě nebyla u konce, jelikož se nám do útočného kola dostala písečná zrnka ztrát a soupeř 6ti body v řadě v poslední minutě vyrovnal. Ale hráčka s číslem 4 košem s faulem nakonec zpečetila 4. vítězství pro Sadskou v U 17.

Neděle pak měla být o velkém sbírání zkušeností. Lídr extraligy se svou agresivní a důraznou obranou měl prověřit naše individuální činnosti jednotlivce v praxi. Uvolnění s míčem i bez míče nám vycházely jen občas a po ztrátě, či nepřesné střele se Hradec Králové valil jako sněhová koule na náš koš. A bohužel jsme se nebyli příliš schopni postavit té síle. Mírně jsme lvice zbrzdili změnou obrany a povedlo se i nám zahrát pár rychlých protiútoků. Nicméně celý zápas byl o soubojích na doskoku a po lehkém zranění naší kapitánky Míši, jsme sokolkám moc nemohli čelit. Odehráli jsme lepší utkání než v Hradci Králové. Škoda některých výpadků v obraně. Ale pozitivem jistě byly zkušenosti pro mladší hráčky.

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu i za kantýnu!