Poslední domácí víkend U14

27.03.2019

Poslední dvě utkání na domácí palubovce v extralize mladších žákyň U 14 jsme odehráli o tomto víkendu s týmy z popředí tabulky.

V sobotním podvečerním utkání se očekával zajímavý basketbal, vždyť přijel náš největší rival a druhý tým naší skupiny - BŠ Tygři Praha. Naše žákyně byly stále v nekompletní sestavě vinou zranění, doplněné našimi mladými nadějemi, ale rovněž i soupeř nebyl zcela kompletní.

Hned po úvodním vyhraném rozskoku jsme rychle a úspěšně zaútočili na koš tygrů a tím naznačili, jakým směrem chceme, aby se utkání vyvíjelo. Celých prvních deset minut jsme nedovolili hostujícím žákyním snadno ohrozit náš koš. Výbornou obranou a úspěšným zakončováním střeleckých příležitostí jsme jasně dominovali a výsledkem bylo vedení 21:4. Ve druhé čtvrtině naše děvčata výrazně polevila a nechala soupeře tuto část hry vyhrát o 3 body. Po přestávce se na palubovku vrátila pohoda z první čtvrtiny a bodově jsme dokázali opět soupeři odskočit. Posledních 10 minut už jsme dohrávali v klidu jasného vedení a předvedli přítomným divákům rychlý basketbal s velkým množstvím hezkých akcí. Potěšující bylo, že soupeř chtěl hrát také rychlý a agresivní hru, přestože nastupoval k utkání s menším počtem hráček než jindy.

ŠBK Sadská - BŠ Tygři Praha 73 : 44 (21:4, 35:21, 57:36)

V nedělním utkání jsme přivítali na palubovce v Sadské družstvo zvučného jména - BA Sparta Praha. V prvních 10 minutách naše děvčata spíše myslela na to, jak vstřelit koš, než aby spoléhala na obranu, ale i tak jsme si vypracovali 13 bodový náskok. Ve druhé desetiminutovce jsme stále udržovali vybudovaný náskok a nepustili sparťanské žačky do výraznějšího bodového snížení našeho vedení. Po poločasové přestávce Vosy přidaly na agresivitě a celoplošnou obranou donutily hostující tým k chybám, které trestaly body. K výborné atmosféře utkání přispěli i fanoušci obou družstev, kteří zaplnili sadskou halu a hlasitě povzbuzovali své hráčky. Rovněž i poslední čtvrtinu ovládly naše mladé naděje a všechny přispěly svým kvalitním výkonem k vysokému vítězství.

ŠBK Sadská - BA Sparta Praha 97 :47 (29:13, 17:13, 24:11, 27:10)