Ostravský víkend U14

10.01.2024

První extraligový víkend přivedl na naší palubovku dva soupeře z Ostravy. Moravské týmy jsou silné a vyznačují se tvrdou hrou a tak jsme přizpůsobili tomuto trendu i přípravu.

V sobotu jsme nic nepodcenili a hned po začátku utkání bylo jasné, kdo je na palubovce pánem. První čtvrtina byla zatím nejpovedenějším úvodem z letošních ligových zápasů. Sice chvíli trvalo, než jsme srovnali obranu, ale nakonec nám obrana a vysoká úspěšnost zajistily klidný náskok pro další části. I v těch jsme měli navrch a tak si zúžená sestava mohla na konci oddychnout a pustit do hry i hráčky z lavičky. Dík patří i oběma rozhodčím, kteří nechali hru plynout a zaměřovali se na opravdu důležité věci.

Sadská - Basket Ostrava 96 : 38 (20:15, 49:19, 70:32)

Nedělní zápas byl zcela odlišný. Soupeřky z SBŠ Ostrava byly vyrovnanější a "kousavější", než naše sobotní. Také nebyly unavené po cestě a tak bylo vidět od počátku vyrovnané utkání. Bohužel se daleko více pískalo, nedělní dvojice měla jiný metr než v sobotu, a tak se často zastavovalo a utkání chvílemi ztrácelo plynulost. Tentokrát nám vývoj nedovolil dát prostor všem hráčkám, určitě však na to dojde v následujících zápasech. Opory táhly celý tápas, nás potěšil výkon mladší Nely Němcové. 

Sadská - SBŠ Ostrava 82 : 67 (22:16, 42:30,62:49)