NF U11 s bronzem

02.05.2023

Na NF jsme jeli hlavně sbírat zkušenosti. Hráčky U11 jsme měli jen 3, ostatní byly o 1-3 roky mladší. Nečekali jsme tedy žádný velký úspěch. Cíl byl nedostávat v zápasech 100 a zkusit "urvat" alespoň jeden lepší výsledek.

To jsme splnili již v pátek, kdy se nám podařilo porazit v prvním zápase domácí Ostravu. Večerní zápas s KP Brno jsme překvapivě drželi také dlouho vyrovnaný, bohužel malá tělocvična nám nevyhovovala, holky se bály rychlých nájezdů, protože stěna pod košem byla "proklatě blízko". K postupu mezi 4 nejlepší týmy jsme potřebovali vyhrát v sobotu nad Havířovem. Rozdílné fyzické předpoklady v nás budily velké obavy, ale holky se snažily rychlostí a bojovností udolat velké soupeřky a to se postupně dařilo. Výhra nás posunula tam, na co bychom si neodvážili ani pomyslet. 

V semifinále jsme narazili na pozdějšího vítěze Blansko. Vyspělý tým nám nedal šanci a tak jsme se večer museli připravit na boj o naši první medaili. Zápas o 3.místo nám přisoudil jako soupeře Třinec. Ten v semifinále prohrál s KP Brno stejným rozdílem jako my - o 12, takže zápas sliboval napínavý průběh. Holky se do něj vrhly po hlavě a trochu soupeřky zaskočily rychlostí a hlavně bojovností. Neubránili jsme se chybám, ale nechali jsme tam všechno. Bronz byl sladkou odměnou pro holky i rodiče.

Všechny hráčky se lepšily zápas od zápasu, tahouny byly Týna s Emmou a Bětou, postupně se k nim přidávala Mája, Míša i další. Do All Stars turnaje byla vybrána Kristýna Palánová, Nejlepším střelcem turnaje byla vyhlášena Emma Volštátová.

Poděkování patří i rodičům za servis a povzbuzování během zápasů.