Nadstavbová část U 17 extraligy rozehrána

12.02.2024

Čas jarních prázdnin zahájil tým U 17 výjezdem na venkovní hřiště. První utkání jsme hráli na palubovce ZŠ Na Slovance a soupeř během rozcvičky budil respekt výškovou převahou. Náš vstup do utkání řídila Maky Palánová, která skvěle útočila pod koš. Ujali jsme se vedení i díky ní, a hlavně dobrou obranou skončila první čtvrtina 15:5. Desetibodový náskok jsme si zdvojnásobili po dvaceti minutách hry, ve kterých se ale množily hlavně ztráty než dobrá zakončení na obou stranách hřiště. Domácí se pokusili o agresivnější vstup do druhého poločasu a jejich 7 bodovou šňůru naštěstí přerušila Makyna typickou střelou o desku. Rozdíl ve skore se pak dramaticky neměnil, až v posledních dvou minutách jsme bohužel pár ztrátami nechali soupeře dát víc bodů, než za celou první čtvrtinu. Ale jinak náš výkon hlavně v obraně nebyl špatný.

Slovanka - Sadská 51 : 62

V neděli jsme pak cestovali na sever, kde jsme se změřili síly se Slunetou. Hráčky Ústí nám již v přípravném utkání v září ukázaly extraligový důraz a nasazení a dobře jsme si pamatovali porážku o 35 bodů. Vstup do utkání se nám nezdařil útočně. Koše jako by spíše odrážely naše pokusy a pod koš se nám moc nechtělo. Domácí nás navíc zaskočily několikrát zónovým presem a vždy když to vypadalo, že se začínáme rozehrávat, tak nás přibrzdily. Do druhého poločasu jsme se pak rozhodli na ústeckou zónovou obranu reagovat také zónou a byl to náš asi nejlepší úsek v utkání. Podařilo se nám pár rychlých protiútoků a vstřelili jsme pár jednoduchých košů. Domácí hráčky ale dál bojovaly o trochu víc než my a naše malé chybičky potrestaly tu proměněnou trojkou, bohužel nejčastěji košem po útočném doskoku (25). My jsme bohužel nenašli moc recept na obranu ústeckých a tak střela z delší vzdálenosti byla nejčastější variantou, ale ne vždy jsme my byli připraveni na útočný doskok.

Ústí - Sadská 67 : 51

Jedna výhra je pro nás z víkendu vcelku uspokojivá, nicméně máme na to v domácím prostředí porazit oba dva soupeře. Takže se těšíme na odvetu.