MČR U14

27.05.2022

Za účasti 8nejlepších týmů z celé republiky proběhlo MČR mladších žákyň U14 v Hradci Královém. Naše děvčata mezi nimi nechyběla, když ze své skupiny postoupila ze 4místa. Bohužel nás hned v prvním zápase čekal jeden z favoritů celého turnaje a to domácí žákyně.

Od začátku zápasu se hrálo ve vysokém tempu s agresivní obranou po celém hřišti. Sadské Vosy držely se soupeřem vyrovnané utkání a po první čtvrtce jsme byli dokonce o 1bod lepší. Druhá čtvrtina měla podobný průběh, ale bohužel několika minutový výpadek v koncentraci a hradecké lvice se dostali do poločasového 7bodového vedení. Ani ve třetí desetiminutovce se nepodařilo naším žákyním stáhnout bodové manko, přestože jsme i nadále předváděli pohlednou hru. Poslední čtvrtina byla z naší strany lepší, ale soupeřky si již vydřený náskok pohlídaly až do konce.

Přestože jsme utkání prohráli, zápas se přítomným divákům líbil. Bojovný, agresivní s mnoha pěknými akcemi, podpořenou velmi úspěšnou střelbou za 3body.

Sokol Hradec Králové           70        19 34 52

ŠBK Parker-Hannifin Sadská 52       20 27 37

Prohra s Hradcem naše hráčky odsoudila k boji o 5 - 8 místo.

Tam nás čekala děvčata z SBŠ Ostrava. Úvod utkání se nám vůbec nevydařil a po 10minutách jsme odcházeli s bodovým mankem 18bodů. Po krátké poradě, jsme se vrátili s odhodláním poprat se o výsledek a zkusit otočit skóre v náš prospěch. Bohužel poločasový rozdíl byl nadále 15bodů. Z naší strany byla nejpovedenější 3.desetiminutovka a dokázali jsme se vrátit do utkání. Rozdíl byl již jednobodový pro Ostravanky. Poslední část zápasu sliboval boj o každý míč. Nám se opět dařila střelba z dlouhé vzdálenosti a to nakonec rozhodlo. Utkání jsme vyhráli a tak nás čekal boj o 5.místo.

Soupeřem nám byly hráčky ze Strakonic, se kterými jsme vzájemné utkání ve skupině prohráli. Poučeni z tohoto zápasu jsme vstoupili od úvodního rozskoku velmi soustředěně. Podpořené agresivní obranou a již tradičně úspěšnou tříbodovou střelbou jsme si vypracovali 10bodový náskok. Ve výborném výkonu jsme pokračovali i v druhých deseti minutách a ještě navýšili své vedení na dvanáctibodové.

Nepochopitelný výpadek ve třetím čtvrtině a soupeř se dostal do vedení o 1bod. Rozhodnuti si nenechat ujít vítězství v tomto utkání, opět vrátila naše žákyně do zápasu. Velká bojovnost všech hráček, několik rychlých protiútoků a opět výborná střelba za 3body slavila úspěch a radost nejen z vítězství, ale obsazení konečného 5.místa v republice byla veliká.

Poděkování patří všem hráčkám za předvedené výkony po celou sezonu a rodičům za povzbuzování a dopravu děvčat k zápasům.

Janička Holá se nakonec stala nejúspěšnější střelkyní trojek celého turnaje - 13.