MČR U14

02.05.2019

Od čtvrtka do neděle probíhalo MČR mladších žákyň. Tohoto turnaje se zúčastnilo nejlepších 8 týmů z celé republiky. V A skupině hrály žákyně Sokola Hradce Králové, KP Brno, BŠ Tygři Praha a Sokola Horní Počernice. V B skupině jsme pak měli za soupeře BSK Jičín, Jiskru Kyjov a BA Spartu. Naše mladé naděje nejprve v našem čtvrtečním jediném zápase porazily družstvo BSK Jičín jasným rozdílem 97:53. Druhý hrací den jsme odehráli dvě utkání ve skupině. Nejprve dopoledne jsme přehráli celkem jasně družstvo z Kyjova 91:51 a večerní utkání s BA Sparta mělo rozhodnout o pořadí postupujících. Bohužel jsme do utkání nevstoupili nejlépe a bojující sparťanské žákyně si do poločasové přestávky vytvořily nadějný 18 bodový náskok. S tím se ale naše družstvo nechtělo smířit a začalo předvádět hru se kterou slavilo celou sezonu úspěch. Před poslední čtvrtinou stáhlo své bodové manko na 8 bodů. V posledních 10 minutách to byl boj o každý míč, o každý bod. My jsme dokázali dokonat obrat v zápase, utkání vyhrát o 2 body a postoupit tak z 1. místa.

V cestě do finále nám byli soupeřem BŠ Tygři Praha. Věděli jsme, že utkání nebude opět jednoduché, ale pro postup jsme chtěli udělat maximum. Jenže ani tentokrát se nám nepodařil dobrý vstup do zápasu. Brzy jsme prohrávali o šest bodů, ale do konce 1 čtvrtiny jsme stav srovnali na 15:15. Jenže ve druhé části jsme nedokázali udržet tempo hry a neproměnili jsme ani ty nejvyloženější šance z pod koše. Tuto část hry jsme prohráli o 13 bodů. Jenže jak už to u našich žákyň na tomto turnaji bývá zvykem, dokázala ve třetí desetiminutovce tento zápas otočit ve svůj prospěch a na konci zápasu se mohla radovat nejen z vítězství, ale především z postupu do finále mistrovství republiky.

O první místo se naše děvčata utkala s domácími lvicemi z Hradce Králové. Zřejmě na naše mladé žákyně dolehla únava z předchozích zápasů a také důležitost tohoto utkání, kdy se nám nedařila střelba a ani v obraně náš celek nepracoval jako dříve. Proto není divu, že jsme na začátku třetí desetiminutovky prohrávali již o 27 bodů. Podporováni početnými diváky jsme začali hrát odvážněji a před poslední čtvrtinou jsme náskok soupeře nepatrně stáhli, ale i tak jsme prohrávali o 20 bodů. Poslední čtvrtina byla z naší strany nejpovedenější a chtěli jsme všem ukázat, že ve finále jsme oprávněně. Mocně jsme stahovali z náskoku soupeře, ale bohužel už nebyl čas výsledek otočit. Nakonec jsme podlehli Hradci o 8 bodů 86:78.

Naše mladší žákyně vybojovaly po zásluze krásné druhé místo a získaly stříbrné medaile. Zasloužily se o to Natalie Reitzová, Veronika Cyrany, Natálka Jeníková, Emma Franková, Maruška Holá, Nikola Caňkářová, Dominika Paurová, Markéta Burešová, Natálie Gruntová, Viktorie Strnadová, Anička Holá, Pavlína Paurová a Zuzana Tomanová.

Navíc do All - Stars turnaje byla zvolena Emma a MVP celého turnaje byla Dominika.

Všem hráčkám patří velké uznání za předvedenou hru po celou sezonu.

Poděkování také všem rodičům za podporu, povzbuzování a dopravu k utkáním.