Kvalifikační víkend pro U11 a U13

27.01.2020

Poslední lednový víkend byl pro nás ve znamení dvou kvalifikací. U11 byla pro nás velkou neznámou a tak jsme byli zvědaví, jak obstojí holky v ostré zkoušce, když samotnou soutěž nehrají. Kladenské hráčky jsme viděli v prvním kole v Brandýsem a moc se nám líbil styl a rukopis Martina Modra, kdy hrály jen osobní obranu a rychlé protiútoky. Na to jsme také družstvo připravovali.

U nás bylo vidět, že k tomu holky přistoupily odpovědně, soustředily se na zápas a vstoupily do něj výborně. Od začátku, zodpovědně bránily a zisky proměňovaly v jisté body. První čtvrtina skončila stavem 24:6 a stejně jsme pokračovali i dál. Poločas 47:14 nás uklidnil a zápas jsme dovedli do vítězného konce se stavem 91:24.

Nedělní zápas byl jiný. Holky, unavené ze sobotního nasazení, se dostávaly do tempa jen obtížně, některé bojovaly s nachlazením a jinými bolestmi a metr mladičké rozhodčí jim občas vháněl slzy do očí. Přesto to daly a my byli rádi, že to máme za sebou. Zvítězili jsme i tady 27:71 a kvalifikovali se na NF.

Poděkování patří kladenským za vstřícný přístup k našim logistickým potížím při zvládnutí obou kvalifikací a klubu BC Slaný, za vytvoření společného projektu a spolupráci. 

U13 měly před sebou také náročný víkend. Začínaly na palubovce soupeře, což někdy nebývá výhodou. Také jsme se potýkali poslední dobou s nemocemi a zraněními a vypadalo to, že budeme muset hrát v omezené sestavě. V pátek jsme navíc odnesli z palubovky Nikču a vypadalo to, že nebude schopná nastoupit. Všechny nemocné se však kously, Nikča postoupila masáže a v sobotu byla na hřišti připravená. Stejně tak po zranění obě Burešky a další. Zápas byl z počátku nervózní, přerušovaný opakovanými opravami stolku, které rozhodčí upozorňovali na chyby. když jsme se dostali do tempa, vytvářeli jsme si soustu šancí, které jsme bohužel občas neproměňovali. Základem naší hra byla však výborná obrana. Skvělou komunikací a kolektivním pojetím jsme udrželi soupeřky na 19 bodech za utkání a to byl nečekaný výsledek. Do nedělního utkání jsme po výsledku 19:43 šli s náskokem 24 bodů, což bylo uklidňující. 

I zápas u nás měl celkem jasný průběh, diváci vytvořili holkám skvělé prostředí a my jsme si již postup nenechali vzít. Výhra 70:27 byla jasná a my se můžeme radovat z postupu do Karlových Varů. Z mé strany patří poděkování divákům obou táborů, kteří skutečně skvěle sportovně fandili, což se v takovýchto utkání často nevidí.